10 důvodů, proč je granátové jablko zdraví prospěšné

Granátové jablko je již od pradávna známe pro své blahodárné účinky na zdraví. Šťáva z granátového jablka se získává z granátových červených zrníček a je považována za superpotravinu. Magazín 2K pro váš má 10 dalších důvodů, proč je granátové jablko zdraví prospěšné.

1. Bohaté na živiny

Granátová jablka jsou skutečné vitamínové bomby. Obsahují mnoho aminokyseliny, z nichž některé jsou nezbytné pro vaše tělo. Věděli jste, že existuje spousta vitamínů v granátovém jablku, dokonce více než v jakémkoli jiném ovoci?

2. Zlepšuje funkci srdce

Konzumací granátového jablka zlepšujeme funkci některých orgánů v těle, zejména tedy srdce. V granátovém jablku je látka zvaná punicalagin, která působí jako volné radikály, a tím působí na snižování hladiny cholesterolu.

3. Ochrana proti osteoartróze

Granátové jablko také obsahuje vitamin K, který je zodpovědný za zdraví vašich kloubů. Takže budete-li jíst granátové jablko, posílíte vaše kosti!

(Zdroj: pinterest.com)

4. Zuby a ústa

Šťáva z granátového jablka pomáhá bělení zubů, odstraňuje zubní plak a zlepšuje bakteriální prostředí v ústech.

5. Lepší obranyschopnost

Toto ovoce je tak bohaté na vitamíny, které mají pozitivní vliv na posílení imunitního systému. Granátová jablka pomáhají tělo chránit před některými formami viru.

6. Regenerace buněk

Konzumovat granátové jablko se často doporučuje lidem po operaci. Granátové jablko totiž stimuluje buněčnou obnovu pokožky a zvyšuje tvorbu kolagenu.

(Zdroj: 1zoom.net)

7. Hemoglobin

Granátové jablko pomáhá tělu udržovat normální hladinu hemoglobinu v krvi. Například lidem, kteří mohou být chudokrevní se vždy doporučuje jíst toto šťavnaté ovoce.

8. Vliv na vlasové folikuly

Vysokému obsahu železa v granátovém jablku normalizuje syntézu hemoglobinu v těle, obnovuje proces zásobování buněk kyslíkem, který pak může mít pozitivní vliv na posílení vlasové folikuly.

9. Vhodné pro diabetiky

Lidem, kteří trpí cukrovkou, se doporučuje pití džusu z granátových jablek, protože nezvyšuje hladinu cukru v krvi.

(Zdroj: 1zoom.net)

10. Pro vaše mládí

Díky obsažené látce punicalagin v granátovém jablku pomáhá tělu bojovat proti zánětům a procesům stárnutí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *