10 kosmetických pomocníků, které budete potřebovat v létě

Pokud budete trávit léto někde na cestě, možná se budete snažit ochránit před slunečními paprsky, přežít velké vedro, zabránit pocení a udržet si pěkný vzhled. Magazín 2K pro vás 10 kosmetických produktů, které musíte mít v kabelce, než se vydáte někam na cestu.

1. Dětský pudr

Dětský pudr přijde vhod pokaždé, když opustíte domov a vystavíte se žáru letního slunce. Můžete ho využít jako suchý šampón nebo dokonce jako deodorant. Opouštíte pláž s nalepeným pískem na svých nohách? Použijte pudr a písek půjde dolu raz, dva!

(Zdroj: wisegeek.org)
(Zdroj: wisegeek.org)

2. Nude lak na nehty

S nude lakem můžete lehce oživit vaše nehty. Nemusíte se tak bát nevzhledných nehtů nebo že vám lak nebude zrovna ladit s oblečením. Ujistěte se, že budete mít nude lak vždy v kabelce.

(Zdroj: lovethispic.com)
(Zdroj: lovethispic.com)

3. Fixační sprej na make-up

Fixační sprej na make-up je to, co v létě nutně potřebujte. Váš make-up díky němu vydrží o několik hodin déle. Chcete-li si vyrobit fixační sprej na make-up doma, smíchejte destilovanou vodu a glycerin nebo šťávu z aloe vera. Dejte roztok do rozprašovače a můžete používat.

4. Kokosový olej

Kokosový plej lze použít jako krém na ruce, tělové mléko, odličovač nebo čistič na vaše štětce. Je to opravdu všestranný pomocník a po jeho použití se budete cítit skvěle. Kdo by totiž nemiloval vůni kokosu?

(Zdroj: theidearoom.net )
(Zdroj: theidearoom.net )

5. Tělový peeling

Tělový peeling je další nutnost pro toto léto, pokud chcete, aby vaše pokožka byla krásná a hebká. Chcete-li si vyrobit domácí peeling, stačí smíchat sůl z mrtvého moře a trochu hnědého cukru s mandlovým olejem. Po té už jen stačí ve sprše tuto směs jemně masírovat na pokožce a opláchnout.

6. Ochrana pro vaše vlasy

Ano, i na vlasy je potřeba používat opalovací přípravek. Existuje mnoho přípravků s UV faktorem, jak na tělo tak i na vlasy. Chránit si v létě vlasy před slunečním zářením je stejně důležité, jako chránit si pokožku těla. Předejte tak vysoušení a lámání vlasů.

(Zdroj: popsugar.com)
(Zdroj: popsugar.com)

7. Tvářenka

Pokud chcete získat svěží vzhled, než půjdete ven, dobrým pomocníkem je pro vás tvářenka. Jedním tahem štětce budete vypadat svěží a mladší. Další skvělý způsob, jak využít tvářenku, je náhrada za oční stíny. Měkké a jemné barvy budou slušet všem očím.

(Zdroj:  amillionlives.net)
(Zdroj: amillionlives.net)

8. Aloe vera

Pokud jste zapomněly použít opalovací krém a nyní čelíte spálené pokožce, první pomoc vám poskytne aloe vera. Aloe vera má obrovské hojivé účinky. Aplikujte na spálená místa a ihned pocítíte úlevu.

9. Olej před holení

Letní počasí nás nutí se zbavovat přebytečných chloupků na těle více než je zdravé. O to rychleji zase chloupky rostou. Zabraňte jejich zarůstání tím, že aplikujete například kokosový olej před samotným holením.

10. Absorpční papírky

V letním období se na pleti může tvořit více mazu než obvykle. Používejte proto absorpční papírky na make-up, které pomohou odsát přebytečný maz z problematických míst. Váš make-up bude opět vypadat svěže a čistě.

(Zdroj:  beautylish.com)
(Zdroj: beautylish.com)

A jaké vychytávky v létě používáte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *