10 potravit, které nahradí antibiotika

Mnoho lidí používá antibiotika v pravidelných intervalech, aniž by věděli, že existují i ​​jiné náhrady a zdravější způsoby pomáhající s chřipkou nebo s vážnějšími zdravotními problémy. Magazín 2K má pro vás seznam 10 potravit, které nahradí antibiotika.

1. Med

Každá ho jistě máte doma, ale málkoterá už ví, jaké má účinky pro náš organismus. Med může mít příznivé učinky v boji proti kašli, a také může zlepšit váš spánek. Sladká chuť, která zvyšuje slinění, snižuje nutkání kašlat. Med je také silný antioxidatn, takže pomáhá z těla odplavovat škodlivé látky a léčí nachlazení.

2. Zelí

Zelí je již po staletí používano jako léčivo. Například staří Řekové s ním léčili zácpu nebo otravy houbami, Egypťané zas konzumovali zelí před jídlem a pitím vína, aby snížili jeho omamné účinky. Britové ho přinesli do válečných zákopů na léčbu bercových vředů. Hlávkové zelí je významný antioxidant a má protizánětlivé účinky.

3. Jablečný ocet

Již dříve byl ocet používán jako lidový lék k léčbě různých onemocnění. Dokonce i dnes někteří lidé věří, že ocet má léčivé vlastnosti, které zahrnují zmírnění bolesti spojené s artritidou, lepší trávení a léčbu infekcí. A co víc, něketří experti na lidovou léčbu tvrdí, že jablečný ocet obsahuje pektin, který může pomoci uklidnit střevní křeče. Stačí smíchat 1 – 2 polévkové lžíce jablečného octu s vodu a vypít nebo si jej můžete dát klidně čistý, pokud si troufáte.

(Zdroj: wikimedia.org)
(Zdroj: wikimedia.org)

4. Cibule

Cibule mají úžasné antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Tvrdí se, že syrová cibule umístěná vedle nemocného člověka z něho vysaje nomoc. Cibule je jedním z nějlepších prostředků k léčbě dýchacíh cest.  Užívaná vnitřně může působí na organismus jako dezinfekční prostřdek. Smícháním šťávy z cibule se 2 – 3 lžičkami medu vznikne léčivý sirup, který zvýší vaši obranyschopnost a sníží příznaky chřipky a jiného virového onemocění.

5. Česnek

Není pochyb o tom, že česnek je jedním nejlepších přírodních antibiotik. Obsahuje více než 20 komponentů s antivirovými vlastnostmi a téměř 40 antibakteriálních složek. Je velmi dobrý pro  léčbu dýchacíh cest a dezifekci ran.  Studie Washington State University přiša s poznatkem, že výtažek z česneku je stokrát účinější, než populární antibiotika k léčbě střevních infekcí.

(Zdroj: wikimedia.org)
(Zdroj: wikimedia.org)

6. Kurkuma

Kurkuma je přírodní antiseptikum a antibiotikum, které už v historii bylo používáno k výrobě mastí na drobná poranění, odřeniny, kožní vředy, svarb a dokonce i na malomocenství. Esenciální olej z kurkumy je velmi silné lokální antibiotikum, které pomáhá předcházet inefkcím, tlumí bolest a zmenšuje otok.

7. Zázvor

Zázvor také může být velmi prospěšný pro váš organismus, ať už pří léčbě nachlazení a kašle či zažívacích obtížích. Zázvor je výborný nastrouhaný do čaje s přidáním pár lžic medu. Nebo vyzkoušejte i zázvor kandovaný.

(Zdroj: pixabay.com)
(Zdroj: pixabay.com)

8. Zelený čaj

Zelený čaj je oblíbený nápoj, a to zejména v asijských zemích, ačkoli jeho popularita vzrůstá po celém světě. V nedávné studii egyptští vědci učinili překvapivý objev, že pití zeleného čaje může zvýšit efektivitu antibiotik. Předpis antibiotik není vždy ta nejlepší volba, ale jsou nemoci, kdy to jinak nejde, tak aspoň můžete pomoci k jeich lepšímu účinku pitím zeleného čaje.

9. Olej z oregana

Výhody, které má olej z oergana se ukázaly být lepší, než mají běžná antibiotika předepsaná od lékařů. Především nemá žádné vedlejší účinky. Oreganový olej obsahuje dvě mocné sloučeniny carvacrol  a thymol, které mají silně antibaketriální a antimykotické účinky.

10. Křen

Křen je starobylá rostlina, jehož kořen a listy byly používany jako lék již ve středověku. Kořen se také využíval v Norsku a Německu jako koření. Bylo prokázáno, že křen je antibiotikum, které působí proti řadě baketriím. Velký podíl na tom může mít i obsah síry.

(Zdroj: wikimedia.org)
(Zdroj: wikimedia.org)

Máte zkušenosti s léčbou, z některých výše uvedených potravin? Pokud ano, podělte se s námi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *