10 tipů, jak si zorganizovat věci v koupelně

Přiznejme si to, někdy je naše koupelna více chaotická, než zbytek bytu. Přes všechny ty ručníky, šampóny, hřebeny a líčidla může být občas obtížné brzy ráno něco najít. Ušetřete se chaotických chvil v koupelně, kdy ve spěchu něco hledáte, a zorganizujte si svou koupelnu dle 10 tipů Magazínu 2K.

1. Úklid

Úplně první věc, kterou musíte udělat, je uklidit vaši koupelnu a vyhodit všechny věci, co už dávno dosloužily. Udělejte prostor pro nové. Pokud máte pocit, že nic nového nepotřebujte, udělejte si i tak prostor, který bude jednoduchý a čistý.

(Zdroj: ortak.co)
(Zdroj: ortak.co)

2. Důležité věci vždy na dosah

Věci, které často používáte neuklízejte někam hluboko do šuplíku nebo do skřínky, ale mějte je stále při ruce. Mějte nástroje a produkty ke každodennímu používání stále na stejném místě, tak už nikdy nebudete nic hledat a ráno se ve spěchu už nezdržíte zbytečným hledáním.

(Zdroj: lonny.com)
(Zdroj: lonny.com)

3. Zorganizujte si skřínky

Další důležitou věcí, pokud jste už vyhodily zbytečné produkty a nástroje, je aby skřínky byly čisté. Vyhoďte prázdné lahvičky a staré produkty s prošlou expirací. Udělejte místo pro nové. Nyní můžete vše uspořádat – oddělit krém na ruce, od krémů na obličej a dát koupelně řád.

(Zdroj: madeinaday.com)
(Zdroj: madeinaday.com)

4. Používejte přihrádky a cedulky

Abyste předešly situacím, kdy se vám čisté prádlo ztrácí mezi špinavým, je dobré si věci zorganizovat do různých košů pro různé účely a opatřit je cedulkami s popiskem. Ne každý člen domácnosti totiž ví, kam co patří. Další dobré řešení je vyhradit zvláštní košík na toaletní papíry. Až budete mít hosty, nebudou se cítit nepříjemně, až zrovna dojde toaletní papír.

(Zdroj:  countryliving.com)
(Zdroj: countryliving.com)

5. Závěsná polička

Když přijde na vaše sprchové a koupelové produkty, je dobré je mít v blízkosti sprchy či vany. Můžete si na ní oddělit produkty dle používání nebo si na ni připravit ručníky, abyste po sprše nemusely chodit daleko.

(Zdroj: guidinghome.com)
(Zdroj: guidinghome.com)

6. Zorganizujte šuplíky

Pokud se vám nelíbí vystavené věci na poličkách nebo ani nemáte skřínky, podívejte se do svých šuplíků. Použijte organizátory zásuvek, pomůžou vám oddělit například pomůcky na vlasy od těch na obličej.

(Zdroj: lowes.com)
(Zdroj: lowes.com)

7. Žebřík jako poličky

Hledáte-li způsob, jak udělat vaši koupelnu originální a jak kreativně ukládat různé koupelnové věci, můžete třeba použít starý žebřík. Pro novější vzhled ho můžete natřít barvou, pak už na něj jen umístěte například ručníky a nějaké dekorace.

(Zdroj: rilane.com)
(Zdroj: rilane.com)

8. Magnetické organizátory

Jste unavené z nákupů nových pinetek znovu a znovu? Abyste měly vaše pinetky (a nejen to) stále na jednom místě, vám postačí magnetický proužek. Umístit ho můžete, kde budete potřebovat, a pak už na něj jen naskládejte vaše pinetky nebo klidně pinzety či nůžky.

(Zdroj:  sprwmn.blogspot.com)
(Zdroj: sprwmn.blogspot.com)

9. Osobní poličky

Žijete-li samy, tak si s organizací nemusíte tolik lámat hlavu. V případě větší rodiny už je udržte pořádek a řád o něco těžší. Pomoct vám může, vyčlenění osobní poličky pro každého člena domácnosti. Poličky můžete navíc opatřit jménem. Bude to praktické, zábavné ale i velmi nápadité.

(Zdroj: ioprisoi.com)
(Zdroj: ioprisoi.com)

10. Organizace pomůcek na vlasy

Stejně jako si zaslouží péči vlasy, zaslouží si ji i nástroje k tomu potřebné. Existují boxy pro uložení a organizaci přístrojů a nástrojů pro úpravu vlasů. S tímto nápadem bude vaše žití v koupelně zase o něco jednodušší a již nebudete muset přemýšlet: „Kam s tím?“

(Zdroj: theidearoom.net)
(Zdroj: theidearoom.net)

S chutí do toho!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *