10 tipů pro přírodní číštění pleti

Příroda nám dává vše, co potřebujeme, včetně produktů pro čištění pleti. Běžně v drogerii zakoupené přípravky k čištění pleti vždy obsahují nějaké chemické látky. Bývají příliš tvrdé pro citlivou pleť nebo podporují tvorbu akné. Podívejte se raději po přírodních produktech šetrných k vaší pleti. Lze je nalézt v každé domácnosti nebo na nejbližším trhu. Magazín 2K pro vás má 10 tipů pro přírodní čištění pleti.

1. Jíl

Používejte jíl pro denní mytí obličeje. Čistí pokožku od toxinů, zklidňuje zarudnutí a podráždění. Jíl je vhodný nejlépe pro mastnou a smíšenou pleť. Naneste jíl na obličej, nechte působit po dobu 2 – 3 minut a opláchněte vlažnou vodou. Nenechávejte však jíl na obličeji úplně zaschnout.

2. Cizrna

Stejně jako jíl, je i cizrna skvělý způsob, jak vaši pokožku vyčistit od toxinů. Cizrna má také na pleť výborné hydratační účinky. Pokud máte mastnou pleť, jděte do toho. Smíchejte cizrnu s vodu nebo bílým jogurtem a aplikujte na obličej. Opláchněte za 2 – 3 minuty působení.

3. Organický plnotučný jogurt, kefír nebo podmáslí

Všechny tyto produkty obsahují kyselinu mléčnou, která harmonizuje pleť a pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky. Kupte si jeden z těchto organických mléčných výrobků a vmasírujte jej do pleti. Po té ho nechte chvíli působit a opláchněte.

4. Bavlněné tampónky a olej

Vyberte si svůj oblíbený olej (meruňkový, kokosový, olivový…), naneste několik kapek na přírodní bavlněný tampónek a jemně s ním přetřete obličej. Po té omyjte vodou. Olej omlazuje pokožku, zklidňuje podráždění a učiní ji krásně jemnou. Není však vhodný pro příliš mastnou pokožku.

5. Ovocná nebo zeleninová kaše

Čerstvé ovoce a zelenina mají výborné antioxidační účinky, čistí póry a mají jemné peelingové účinky. Nejlepší plody na tuto čistící kaši jsou banány, papája, avokádo, okurky nebo mango. Vyberte si jeden z těchto plodů, rozmixujte a aplikujte na obličej. Můžete jemně masírovat a po 3 – 5 minutách opláchněte.

6. Soda

Chemická sloučenina jedlé sody je sodík, vodík, uhlík a kyslík, které lze nalézt v přírodě všude kolem nás. Jedlá soda dokonale vyčistí váš obličej. Zkombinujte sodu s vodu a omyjte si s ní obličej. Po té důkladně opláchněte.

7. Bio med

Med má mno využití a výhod. Na pleť má antibakteriální účinky, jemně čistí a hydratuje. Jednoduše naneste na obličej a nechte jej několik minut působit. Opláchněte vodou. Vaše pokožka bude hedvábně jemná a čistá.

8. Voda

Je to více než jasné, že voda je přírodní čistící prostředek. A teď myslím čistou vodu, ne chlorovanou, co vám doma teče z kohoutku. Chlór akorát obličej vysušuje. Použijte tedy minerální filtrovanou vodu a opláchněte si s ní obličej. Jistě poznáte ten rozdíl.

9. Aloe vera

Asi už dávno víte, že aloe vera má mnoho využití a čištění obličeje je jednou z nich. Aloe vera má vysoké protizánětlivé účinky a urychluje proces hojení. Tuto rostlinu musí mít každý doma pro všechny případy. Dejte si pár kapek na odličovací tampónek a potřete s ním obličej.

10. Květinová voda

Květinové vody jako je růžová voda, hamamelis voda, voda z pomerančových květů, levandulová nebo heřmánková voda můžou dělat na pleti zázraky. Napomáhají k regeneraci pokožky a skvěle čistí. Snažte se vybrat si kvalitní vodu v BIO kvalitě.

Vyzkoušejte naše tipy a podělte se s námi. Máte nějaké své osvědčené tipy na přírodní čištění pleti?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *