10 tipů pro zdravé a levné stravování

Všechny máme neustále tendenci jíst zdravě. Ale jíst zdravě vyžaduje odhodlání. Především nakupovat zdravé potraviny a jejich následná příprava trvá nějakou dobu. Dalším důvodem, proč nechceme jíst zdravě je, že si myslíme, že nás to bude stát moc peněz. No, možná, ale zdraví něco stojí!

Magazín 2K má pro to vše řešení! Pokud budete postupovat podle těchto 10 tipů pro zdravé a levné stravování. Užijte si zdravá, doma připravovaná, jídla za málo peněz.

1. Nakupujte sezónní potraviny

Veškeré ovoce a zelenina jsou levnější, když jsou v sezóně. Najdete je všude, a díky tomu je jejich cena nižší. Navíc potraviny v sezóně jsou čerstvější a chutnější.

2. Nezpracované potraviny

Nezpracované potraviny jsou levnější a také zdravější než ty, které jsou již zpracované. Zpracované potraviny obsahují různé přísady pro lepší chuť a konzervanty. Chcete platit více za méně zdravé jídlo?

3. Akční letáky

Sledujte akce různých obchodních řetězců. Můžete si vždy najít nějaké dobré nabídky a ušetřit nějaké peníze. Používejte i slevové kupony.

4. Plán stravování

Plánování jídelníčku je nejlepší způsob, jak jíst zdravě a ještě ušetřit. Udělejte si seznam potřebných ingrediencí pro jídlo, které budete jíst a vřit v příštích několika dnech a nakupte vše najednou. Když si začnete připravovat jídlo dopředu, nikdy si nekoupíte něco v rychlém občerstvení, což je dražší a nezdravé.

 

(Zdroj: fooodelity.com)

5. Nákup ve velkém

Nakupujte velká a výhodná balení potravin, jako jsou těstoviny, rýže, fazole, luštěniny a cereálie, které doma můžete mít uložené delší dobu. Dokonce si můžete koupit ve velkém nějakou čerstvou zeleninu a ovoce, které lze zmrazit a déle vydrží.

6. Pěstujte si své potraviny

Nejjednodušší způsob, jak ušetřit peníze a jíst zdravě, je pěstovat tyto suroviny na zahradě. Můžete pěstovat své oblíbené ovoce a zeleninu. Třeba se z toho stane i váš nový koníček.
(Zdroj: pinterest.com)

7. Nakupujte od farmářů

Ovoce a zelenina od místních farmářů je zdravější a chutnější, než co najdete v obchodě. Místní farmář si navíc nebude účtovat za dopravu a další jiné poplatky.

8. Kupujte maso výhodně

Obchody nabízí i 50% slevu na maso, kterému končí spotřební doba. Můžete touto cestou ušetřit peníze a doma si připravit jídlo bohaté na bílkoviny.

9. Nechoďte nakupovat o hladu

Nakupovat potraviny s prázdným žaludkem, není dobrý nápad. Tímto způsobem budete kupovat spoustu věcí, které ve skutečnosti nepotřebujete. Plus budete kupovat spoustu dobrot a sladkostí.
(Zdroj: lolriot.com)

10. Místo v ledničce

Když jdete nakupovat, myslete také na volné místo v ledničce a mrazáku. Musíte vše dobře uložit, protože jídlo se vám může brzy zkazit a vy ho pak vyhodíte (a peníze taky).

Nakonec to není tak náročné, že ne? Když se nad tím člověk trochu zamyslí a věnuje tomu čas, může jíst zdravě a výhodně zároveň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *