10 věcí, které škodí vaší pleti

Vaši pleť hyzdí akné a jiné nedokonalosti, stále se s tím snažíte bojovat, ale bezúčelně. Myslíte si, že děláte vše prospěšné pro svou pleť? A napadlo vás někdy se zamyslet, že pleti škodí i věci, které děláte běžně, a ani se nad tím nepozastavíte? Přečtěte si tento článek a zjistíte, jaké věci škodí pleti!
(Zdroj: pinterest.com)

1. Špatně používané kosmetické přípravky

Mnoho z nás dělá často chybu, že používá přípravky s vysokým obsahem alkoholu na celou pleť, které jsou určené pouze na vzniklý pupínek nebo zánět. Na celou pleť jsou nevhodné, neboť pleť zbytečně přesušují a dráždí.
Další chybou v používání přípravků je nanesení přebytečné množství krému na problematické místo s tím, že to pomůže rychleji problém odstranit. Je to samozřejmě omyl a velká chyba! Tím, že na místo nanesete větší množství krému, nedocílíte rychlejšího hojení, naopak se problém může více zhoršit, jelikož se krémem pleť doslova ucpe.

2. Parfémy a laky na vlasy

Je důležité, abyste při lakování vlasů nebo při nanášení parfému dávali před obličej ruku, neboť na pleť můžou rozstřikováním přípravku dopadnout kapičky, které způsobí podráždění, nebo dokonce ekzémy! Raději po aplikaci laku omyjte pleť ještě vodou nebo otřete vlhkým ubrouskem.

3. Polštáře

Zní to sice zvláštně, že i polštáře můžou pleti škodit, ale je to tak! Odumřelé buňky, které se přes noc z pleti odlupují, zůstanou na vašem polštáři a vytváří tak škodlivé mikroorganismy. Je tedy nutné povlečení častěji měnit, nejlépe dvakrát do měsíce.
(Zdroj: pixmac.cz)

4. Mobilní telefony

Představte si – telefon nosíte všude s sebou, saháte na něj v autobuse, venku, doma, a pak ho na hodinu přiložíte na tvář a voláte s kamarádkou. Na pleť se tak dostává spousta bakterií, které se na telefon nachytaly během dne. Navíc se ještě na místě, kde máte přiložený telefon, přehříváte. Snažte se tedy dlouhé hovory dělat přes zapnutý reproduktor a čas od času si mobil přetřít antibakteriálním ubrouskem.

5. Nedostatek tekutin

Chcete-li zpomalit stárnutí své pleti, nezapomínejte pravidelně pít. Pokožka, která má nedostatek tekutin, je křehčí a rychleji stárne. Během dne byste tedy měli vypít 2–2,5 litrů tekutin, v horku, při zvýšené zátěži nebo nemoci by měl být příjem tekutin ještě vyšší. Pijte hlavně nesycené a neslazené vody, jako jsou čaje, ovocné či zeleninové šťávy a voda.
Neměli byste ale během půl hodiny vypít naráz půl litru vody, přetížila byste tak ledviny. Nejlépe je každou hodinu vypít 2–3 deci.

6. Nevhodná strava

Pokud máte ráda sladké, kávu, pečená, kořeněná či mastná jídla, mléko nebo bílé pečivo, tak ani to není pro pleť prospěšné. Pleť totiž citlivě reaguje na to, co jíme, tak byste jí měli dopřávat spíše více zeleniny, ovoce, ořechy, polévky a libového maso. Pleti samozřejmě neprospívá ani kouření.
(Zdroj: pixmac.cz)
Nejenže budete zdravě jíst, ale důležité je jíst také pravidelně, protože pokud nebudete často stíhat snídani, oběd nebo svačinu, projeví se to i na vaší pleti – budou jí chybět vitaminy, esenciální mastné kyseliny a minerály. Pokožka pak opět rychleji stárne.

(Zdroj: pinterest.com)

7. Špatná hygiena

Ráno se nalíčíte a přes den pak ještě navíc na pleti ulpívá spousta nečistot a prachu. Ke všemu smog a prach brání kůži v dýchání, tudíž bys nikdy neměli zapomínat se večer před spaním odlíčit. Špatná celková hygiena navíc může vést k vážným kožním problémům.

8. Nedostatečný spánek

Při nedostatečném spánku se tělo nestíhá regenerovat. Ve spánku organismus zpracovává všechny látky získané během dne, nedojde-li k potřebnému zpracování, začne je vylučovat přes kůži, a to ji zbytečně dráždí a škodí. Pokud málo spíte, nejste unavená jen vy, ale i vaše pleť, která je zašedlá, více vrásčitá a objevují se kruhy pod očima.
(Zdroj: pinterest.com)

9. Horká voda a chlór

Dopřejete-li si horkou koupel či sprchu, měli byste vědět, že v horké vodě se narušuje vnější vrstva pokožky, takže pleť se vysušuje a rychleji stárne. Podle studií je prý nejčastější příčinou suché a citlivé pleti právě sprchování v horké vodě.
Dalším neduhem pro vaši pleť je koupání v bazénu. Plavání je sice dobré pro vaši postavu, ale stačí hodina v chlorované vodě a kůže doslova trpí. Je pak slabší a zranitelnější, takže jakmile vyjdete z bazénu, tak se ihned osprchujte a umyjte sprchovým gelem, jinak ze sebe chlór nesmyjete. Na konec se nezapomeňte namazat tělovým mlékem.

10. Nadměrné opalování

Často vystavujete slunečnímu záření nebo chodíte do solária? Za čas se to ale projeví na vaší pokožce nejen krásným hnědým opálením, ale vaše pokožka se bude také vysušovat a předčasněji stárnout. Nehledě na to, že UV záření podporuje vznik rakoviny kůže!
Separator image Posted in Krása.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *