10 způsobu, jak se cítit krásnější

Jsme neustále bombardovány obálkami časopisů s obrazem „dokonalé“ ženy. Naše sebevědomí pak velmi snadno klesne. Zde je návod, aby žádná z nás nezapomínala a myslela si po celou dobu, že je také krásná a úžasná.

1. Je to ve vaší hlavě

To jak se cítíme začíná už v naší hlavě. Což je důvod, proč každý den začínat připomínáním, že jsme každá krásná a výjimečná. Nemám na mysli jen vnější krásu, ale také vaše schopnosti, úspěchy a všechny dobré věci ve vašem životě. Připomeňte si, že jste dobrý člověk a lidé vás mají rádi. Jakmile se začnete cítit dobře uvnitř, zaručuji vám, že se budete cítit a vypadat dobře i zvenčí.

2. Řekněte „děkuji“

Většina lidí, když dostanete kompliment, má potřebu ho vyvrátit. Vsadím se, že víc než jednou, když vás někdo pochválil, jste začali kritizovat samy sebe, než abyste kompliment přijaly. To je něco, co je potřeba změnit.

(Zdroj: pixmac.cz)
Příště, až vám někdo složí kompliment, se usmějte a řekněte: „Děkuji.“ Kritika není nutná. Budete překvapeny, jak jak lépe se budete cítit.

3. Narovnejte se

Je to méně známý fakt, že když budete stát (sedět) narovnaně, můžete okamžitě vypadat štíhleji a sebevědoměji. Další pozitivní věcí je, že narovnaný postoj vysílá signály do mozku: „Cítím se dobře.“ A taky se dobře cítit opravdu budete.

4. Co nejlépe využijte ráno

Zkuste si ráno trochu přivstat, abyste měly dostatek času na to dát si sprchu, upravit si vlasy a make-up a vybrat si oblečení, které se vám bude opravdu líbit. Pokud věnujete trochu času, než začnete den, budete moct vyrazit do světa jistější, než kdy jindy.

5. Objevte své přednosti

Místo hledání svých nedostatků, zkuste se při pohledu do zrcadla zaměřit na své přednosti. Najděte na sobě věci, co se vám opravdu líbí – pěkné oči, úsměv nebo nohy – a řekněte si, jak vás dělají krásnou. Přijetím vašich předností, zjistíte, že je mnohem snazší se mít ráda, než se stále soustředit na nedostatky.

(Zdroj: pinterest.com)

6. Jezte zdravě

Chcete-li se cítit dostatečně dobře uvnitř i navenek, je důležité také zdravě jíst. Ujistěte se, že jíte dostatek ovoce a zeleniny. Přínos pro vaše zdraví zajistí, že se budete cítit krásněji a spokojeněji.

7. Buďte fit

Při cvičení se nejdříve pěkně zapotíte, ale je zaručeno, že se potom budete cítit po zbytek dne dobře. Díky pravidelnému cvičení budete nejen více fit a cítit si krásněji, ale také budete mít lepší náladu a budete myslet více pozitivně.

(Zdroj: pinterest.com)

8. Žijte v realitě

V časopisech jsme sice zaplavovány obrazy  „dokonalých“ žen s velikosti 0 nebo takovými, co by mohly dělat živou Barbie, ale je důležité si uvědomit, že to není reálné. Tyto ženy nežijí stejný život jako my. Mají osobní trenéry, šílené diety a hlavně také Photoshop V některých případech je jejich životní styl opravdu nezdraví, na to abyste se jím řídily.
(Zdroj: vogue.com)

9. Nechte se hýčkat

Snažíte se pěkně líčit, dobře se oblékat a myslíte si, že nepotřebujete pomoc odborníka. Někdy ale není na škodu zajít si ke kosmetičce, kadeřnici nebo do lázní a prostě se nechat hýčkat. Čas od času si také dopřejte nákup něčeho pěkného na sebe. Uvidíte, jak vám to hned zvedne sebevědomí.

10. Úsměv

V neposlední řadě se nezapomeňte usmívat. Všechny víme, že usmívající se tvář je přitažlivější, než ta zamračená. Navíc je to další z věcí, která působí i na naši mysl. S úsměvem se budeme cítit šťastnější. Ne nadarmo se říká: „S úsměvem jde všechno líp.“

(Zdroj: pinterest.com)
Tady to máte, 10 způsobů, jak se cítit krásnější. Nyní se stačí zaměřit na body 1 – 10 a brzy zjistíte, že jste plná sebedůvěry a získáte pocit, že jste krásnější, než kdy jindy. A pamatujete si: Jste krásná!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *