10 způsobů, jak využít mořskou sůl

Sůl je běžnou součástí každé domácnosti. A přímo mořská sůl dokáže udělat zázraky s vaší pletí, vlasy, zuby i nehty. V současné době není problém sehnat si čistou mořskou sůl. Zajímá vás, jak mořskou sůl můžete využít ku svému prospěchu, zdraví a kráse?

Nejprve by vás mohlo zajímat, jaký je rozdíl mezi klasickou kuchyňskou solí a solí mořskou. Klasická sůl, kterou používáme běžně v kuchyni je zpracována při vysokých teplotách, takže veškeré dobré vlastnosti a živiny zaniknou. Kdežto mořská sůl se nijak dále nezpracovává, takže v sobě všechny tělu prospěšné živiny uschová.

 

1. Přírodní ústní voda

Pokud vás trápí zápach z úst po ránu nebo kdykoli během dne, vypláchněte si ústa roztokem z mořské soli. Mořská sůl zabíjí bakterie, které se ocitly mezi zuby a způsobují zápach z úst. Je antiseptická a zabraňuje zánětu dásní.

 

2. Bělidlo zubů

Pryč od chemických bělidel zubů, je tu mořská sůl! Pravidelné užívání mořské soli vám pomůže odstranit skvrny na zubech a oživí je. Mořská sůl obsahuje přírodní fluor, který je číslo jedna v bělení zubů. Jednoduše smíchejte jednu lžičku mořské soli a jednu čajovou lžičku jedlé sody, přidejte několik kapek vody a vyčistěte si zuby.

 

3. Koupelová sůl

Mořská sůl je skvělá na očistu těla. Uvolněte tělo i mysl zároveň teplou koupelí. Napusťte si vanu, přidejte hrstku soli a pár kapek esenciálního oleje (tip: levandulový olej má antistresové účinky, uvolňuje svaly a je antiseptický). Ponořte se do lázně na 20 – 30 minut a budete se cítit jako znovuzrozené. Sůl udržuje vlhkost v pokožce a odstraňuje z ní nečistoty a toxiny.

 

(Zdroj: flickr.com)

4. Pleťové tonikum

Udržujte na pleti přirozený ochranný film pomocí pleťového tonika z mořské soli. Pokud vás trápí akné, tak i vám pomůže zlepšit stav kůže. Jak již bylo uvedeno výše, mořská sůl je přírodní antiseptikum. Můžete si udělat roztok a umývat si obličej, nebo použijte rozprašovač a osvěžte se během dne.
(Zdroj: flickr.com)

5. Tělový peeling

Skvělou alternativou místo kupovaného tělového peelingu je domácí solný scrub. Mořská sůl obsahuje přírodní minerály, které pomáhají odstranit odumřelé buňky a podporují růst nových. Zabíjí nepotřebné bakterie a hydratuje pokožku. Smíchejte přírodní rostlinný olej (olivový, kokosový, meruňkový) s mořskou solí a ve sprše jemně masírujte po těle.

 

6. Léčba lupů

Bílé šupinky ve vlasech mohou být docela nepříjemné, a ne moc dobře vypadající. Mohou být způsobeny suchou kůži, kvasinkovou infekcí nebo jinými kožními problémy. Chcete li zastavit šíření lupů přírodními způsoby, omývejte si pravidelně vlasy a pokožku hlavy roztokem s mořskou solí. Můžete mořskou sůl vmasírovat do pokožky a nechat působit 10 – 15 minut pro zvýšení účinku.

 

(Zdroj: flickr.com)

7. Rozjasnění nehtů

Časté lakování může změnit bravu vašich nehtů, zvláště pokud nepoužíváte podkladový lak. Tato vada na kráse může být včas odstraněna za použití mořské soli. Jednoduše smíchejte 1 lžičku mořské soli, 1 lžičku jedlé sody, 1 lžičku citrónové šťávy a trochu teplé vody. Namočte prsty (10 minut) a jemně potřete. Po té dobře opláchněte vlažnou vodou.

 

8. Obličejová maska

Další z mnoha použití mořské soli, je výroba domácí masky na obličej, která osvěžuje pokožku, zklidňuje podráždění a bojuje s bakteriemi, které způsobují akné a pupínky. Smíchejte jednu lžičku mořské soli s čtyřmi lžičkami medu. Naneste na obličej a nechtě 15 minut působit.

 

9. Oteklé oči

Oteklé oči mohou být způsobeny z mnoha důvodů: stres, únava, alergie nebo genetika. Na opuchlé oči a kruhy pod očima použijte rychlou relaxační metodu – namočte dva vatové tampónky do teplé vody s mořskou solí, lehněte si a položte si tampónky na oči. Tento proces opakujte každé ráno a uvidíte, že brzy poznáte rozdíl.

 

(Zdroj: flickr.com)

10. Napařování

Napařování obličeje je velmi užitečný způsob, jak vyčistit obličej. Tato metoda otevírá póry, takže se snáze vyčistí. Udělejte si horký roztok s mořskou solí, dejte si ručník přes hlavu a ohněte se nad páru. Napařujte se po dobu 10 – 15 minut, po té můžete na obličej aplikovat hloubkové čištění a vyčistit si tak zanesené póry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *