3 způsoby, jak získat jistotu ve vztahu

Pocit bezpečí a jistoty ve vztahu je základ. Bez jistoty se dostaví pochyby a s pochybami může následovat i rozchod. Mnohdy úplně zbytečně. Čtěte 3 způsoby, jak získat jistotu ve vztahu podle Magazínu 2K.

Vztahy nejsou jen slunce a duha. Přijdou časy, kdy se budete ptát, zda jste s partnerem natolik silní, abyste šli společně proti všem a všemu. Nastanou i chvíle, kdy budete pochybovat, zda jste pro svého partnera dost dobré.

Pocity nejistoty jsou do jisté míry normální, stejně jako občasné hádky a neshody. Nicméně budete-li často na pochybách a cítit velkou nejistotu, že nebudete moct normálně fungovat, je třeba zjistit, kde je kámen úrazu. Nechcete přeci svými pochybami a podezíráním toho druhého ztratit.

Důvody, proč nemáte ve vztahu jistotu

(Zdroj: weheartit.com)

Srovnáváte se s ostatními. Udělejte si laskavost a přestaňte se neustále s někým srovnávat. Pokud budete neustále porovnávat váš vztah se vztahy druhých, budete neustále s něčím nespokojené. Vždycky totiž najdete něco, co váš vztah nemá. Jenže každý vztah je jedinečný stejně jako lidé v něm. Každý vztah má své vlastní silné stránky i slabiny.

Zveličujete. Možná jste si toho nevšimly, ale my ženy máme občas tendenci zveličovat různé věci a události. Především pak partnerovo chování. Nebo děláme ukvapené závěry a vytváříme problémy, které ani neexistují. Snažte se zastavit negativní myšlenky, které by mohly mít velký dopad i na váš vztah.

Zátěž z minulých vztahů. Všechny máme svůj spravedlivý podíl na vztazích, které nevyšly. Tak přestaňte soudit své partnery na základě své minulosti a špatných zkušeností s jinými partnery. Láska je šílená a nepředvídatelná. Oddat naplno se jí můžete jedině, až se zbavíte zátěže, kterou si nesete z minulých vztahů s sebou.

A nyní už 3 způsoby, jak získat jistotu ve vztahu:

1. Milujte sebe jako první

Lidé, kteří se mají rádi a znají svoji cenu, nebojují s nejistotou, jako ti kteří si nejsou vědomi vlastní hodnoty. Respektujte nejdříve sebe samotné a soustřeďte se na své emocionální i fyzické já.

(Zdroj: weheartit.com)
(Zdroj: weheartit.com)

Budete-li mít život i mimo vztah, neztratíte svou identitu a váš partner si to uvědomí. Bude vás brát někoho jako sobě rovného. Nesmíte být na něm závislé jako dítě.

2. Otevřená komunikace

Kvalita komunikace mezi vámi a partnerem vám prozradí, zda váš vztah obstojí zkoušku času. Zdravá a kvalitní komunikace by měla byt zvykem pro vás oba.

Myslete na sebe jako důvěryhodné osoby. Pokud existuje něco, co vás trápí, svěřte se navzájem. Promluvte si s respektem a udržte na uzdě své bouřlivé emoce. Nedorozumění se lépe vyhnete tímto způsobem, než když budete jen mlčet.

3. Důvěra je nutností

Pokud vás v minulosti někdo zranil, nedovolte, aby strach z další bolesti převzal kontrolu nad vaším novým vztahem. Důvěru je třeba budovat dlouhodobě, ale můžete jí dát pevné základy tím, že budete svému partnerovi věřit, nebudete pochybovat a podezírat.

Buďte k sobě upřímní a nedovolte ani vy svému partnerovi, aby propadl pochybám. Všimněte si, jak se cenný se stává váš vztah postupným budováním silné důvěry.

(Zdroj: tumblr.com)
(Zdroj: tumblr.com)

Bude vás to stát spoustu úsilí i času. Nic není hned. Ale díky práci a úsilí, které do budování vztahu vložíte, se budete cítit jistější a uvědomíte si, že to stojí za to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *