4 potraviny, které byste měly přestat kupovat, a začít samy vyrábět!

Žijeme ve světě, kde se dá kupit téměř cokoli, ale to neznamená, že je zaručená i kvalita. Utrácíme spoustu peněz za věci, které si můžeme jednoduše připravit samy doma. A nejedná se jen o jídlo, ale i kosmetiku nebo čistící prostředky. Chcete ušetřit peníze a naučit se něco nového? Magazín 2K tu pro vás má 4 potraviny které byste měly přestat kupovat, ale začít samy vyrábět.

1. Kečup

Domácí kečup neobsahuje žádné přidané cukry ani konzervanty, to je daleko lepší a chutnější, než kupovaný kečup. Je plný výživných látek a nebude zasahovat do vašeho rozpočtu. Začněte si dělat domácí kečup a nebudete litovat. Stačí když čerstvá rajčata zbavíte slupky a spaříte, dochutíte cukrem a přivedete k varu. Pro dochucení můžete ještě přidat cibuli, jablečnou šťávu, kmín, pepř a podobně. Záleží na vaší chuti.

 

2. Arašídové máslo

Chcete-li si vyrobit vlastní arašídové máslo, budete potřebovat: 200 g pražených neosolených arašídů, 1 lžičku hnědého cukru a půl lžičku soli. Vše rozmixujte. Není potřeba žádný olej, arašídy jsou mastné dost. Při mixování se zahřívají a uvolní olej ven, takže vytvoří kompaktní pomazánku.

 

 

3. Jogurt

Jaký je nejlepší jogurt? Ten domácí samozřejmě. A jeho příprava je velice jednoduchá. Ohřejete 2 l mléka na 40°C a přidáte 3 kelímky přírodního jogurtu. Promíchejte a nechte stát na teplém místě 12 hodin. Po té je jogurt hotov.

 

4. Zálivka na salát

Salátové dresinky s přidanými cukry mají více kalorií, než samotný salát. Na domácí zálivku budete potřebovat: 1 česnek, 1 lžička oregana, 1/2 lžičky soli, 1/4 lžičky černého pepře, 1/4 šálku čerstvě vymačkané citronové šťávy a 1/2 šálku olivového oleje. Smíchejte všechny ingredience a nyní můžete podávat se salátem.

 

Vyzkoušíte něco z našich tipů? Pokud ano, podělte se s námi v komentářích. Brzy se podíváme na domácí výrobu kosmetiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *