4 tipy na osvěžující jahodové koktejly

Kdo by odolal dokonale zralým jahodám?  Jsou lahodně sladké, šťavnaté, ve tvaru srdce a krásné. Kromě toho jsou plné vitaminů, jako je vitamin C, vitamin , kyselina listová, mangan a draslík. Magazín 2K pro vás vybral 4 tipy na osvěžující jahodové koktejly.

1. Smoothie z jahod, borůvek a ostružin

Tento koktejl vypadá tak lahodně, že ho budete chtít pít každé ráno. A nejen že vypadá skvěle, ale je taky mimořádně zdravý. Skládá se ze dvou vrstev: spodní vrstva – 1 šálek mraženého ovoce, 1 zralý banán, ½ šálku bílého jogurtu, ovesné vločky (pokud jsou použity, nechte je bobtnat v ½ šálku bílého jogurtu po dobu nejméně 3 hodin), 4 datle (nebo jiné sladidlo) a ⅓ šálku mléka; horní vrstva – 1 šálek mražených jahod, 1 zralý banán, ½ šálku bílého jogurt, 2 lžičky chia semena (pokud jsou použity, nechte je bobtnat v ½ šálku bílého jogurtu po dobu nejméně 3 hodin), 4 datle (nebo jiná sladidlo), ⅓ šálku mléka a 4 čerstvé jahody a další ovoce a cukroví na ozdobu.

Množství ingrediencí naplní asi dvě sklenice o objemu 500 ml. Na začátek umístěte na stěny prázdných sklenic plátky jahod. Umixujte ingredience na spodní vrstvu a nalijte je do poloviny sklenice. Po té umixujte horní vrstvu a zaplňte zbytek sklenice a ozdobte ovocem a cukrovinkami.

(Zdroj: zoomyummy.com)
(Zdroj: zoomyummy.com)

2. Jahodový krém

Jahodový krém nebo chcete-li jahodové smoothie, je chutné a výživné. Potřebujete pouze 1 šálek kokosového mléka, 1/4 šálku řeckého jogurtu, led, 10 mražených jahod a 1 lžíce medu. A nebo si vytvořte veganskou verzi tím, že vyměníte řecký jogurt za sójový. Umixujte kokosové mléko, jogurt a led. Chcete-li mít dvouvrstvý koktejl, dejte část s jogurtem na chvíli do mrazáku. Umixujte ve zbývající směsi jahody a med.  Po té rozdělte mezi dvě skleničky a pomalu nalijte směs z mrazáku. Na závěr ozdobte čerstvými jahodami.

(Zdroj: flouronmyface.com)
(Zdroj: flouronmyface.com)

3. Arašídové máslo s jahodami

Nevěřily byste, že tato kombinace jde dohromady, ale budete mile překvapené. Příprava vám zabere jen pár minut. Budete potřebovat 8 – 10 jahod, 1 polévkovou lžíci chia semínek, 1 banán, 1 šálek mléka, 3 lžíce arašídového másla. Rozmixujte jahody s chia semínky a dejte na dno sklenice. Po té rozmixujte zbytek přísad a dejte na jahodový základ. Na závěr ozdobte jahodou a arašídy.

(Zdroj: beelabakes.blogspot.com)
(Zdroj: beelabakes.blogspot.com)

4. Strawberry Colada Smoothie

Osvěžující a naprosto vynikající nápoj. Můžete s ním začít ráno svůj den nebo ho udělejte na vaší domácí párty. Ingredience, které budete potřebovat, jsou: 2 šálky bílého jogurtu, 1 šálek mražených jahod, 1/2 šálku mraženého ananasu, 1 velký mražený banán, 1 šálek kokosového mléka, 1 čajová lžička vanilkového extraktu a 2 polévkové lžíce medu.

Dejte do mixéru 1 šálek jogurtu, ananas, banán, 1/2 šálku kokosového mléka, 1/2 lžičku vanilkového extraktu a 1 lžičku medu a udělejte hladké smoothie. Nalijte do poloviny sklenice. Rozmixujte ještě zbývající jogurt, 1/2 šálku kokosového mléka, jahody 1/2 lžičky vanilkového extraktu a jednu lžičku medu. Naplňte jahodovým koktejlem zbytek sklenice po okraj, abyste dosáhly jemného barevného přechodu. Podávejte chlazené.

(Zdroj: whiskaffair.com)
(Zdroj: whiskaffair.com)

Dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *