5 tipů, jak dobře využít volný čas

Dny volna jsou vhodné k odpočinku mezi pracovními dny. Možná byste nejraději zatemnily všechny místnosti, ulehly do postele a obložily se veškerým jídlem v domě. Magazín 2K pro vás má 5 tipů, jak dobře využít volný čas, a přesto si odpočinout.

Všechny jistě známe ten pocit, kdy se těšíme, až si konečně užijeme den volna. Ale nakonec pak volno strávíte povalováním a nic neděláním. Ve výsledku zjistíte, že jste promarnily pěkný den. Existuje možnost, jak relaxovat a zároveň být produktivní. Stačí jen chtít. Řiďte se těmito tipy.

1. Vyzkoušejte nový recept

Když máte konečně volno po náročném pracovní dni či týdnu, může vaření znít jako skličující úkol. Někdy pak zvítězí donáška hotového jídla nebo polévka z pytlíku nad zapnutí kamen. Nicméně máte-li celý den přes sebou, je to spousta času na to, vyzkoušet třeba nějaký nový recept a dokonce uvařit tolik, aby vám zbylo jídlo i na pár dní dopředu. Což je fajn. No ne? O to více budete mít čas odpočívat.

(Zdroj: weheartit.com)
(Zdroj: weheartit.com)

Sepiště si seznam potřebných potravin a vyražte na nákup. Užijte si to. Žádný spěch. Doma si pak na pozadí pusťe hudbu či oblíbený pořád, a s chutí do toho!

2. Zbavte se nepořádku

V náročném týdnu nezbývá moc času na potřený úklid.  Den volna vám pomůže dát věci opět do pořádku. Ta hromada prýádla přes kterou už ani nevidíte, je potřeba vyprat a vyžehlit. Ukliďte a srovnejte různě poházené věci. Vyneste odpadky.

I když se může zdát, že to nevypdá moc zábavně, zjistíte, že jakmile budete mít hotovo, nebude lepší místo pro relaxaci, než uklizený byt. Pokdu byste ležely celý den v chaotické místnoti obklopeny nepořádekem, budete mít neustále pocit, že jste nic neudělaly a čeklá vás ještě spousta práce. Po úklidu můžete jít bez pocitu viny relaxovat.

3. Naplánujte si týden

Aby vaše pracovní i volné dny byly o něco méně hektické, zkuste si vše naplánovat dopředu.  Vezměte si k ruce diář, nastavte si upomínky v mobilu s ujistěte se, že vás už nic nezaskočí. Budete moci relaxovat s klidnou myslí a vědomím, že jste připraveny.

(Zdroj: tumblr.com)
(Zdroj: tumblr.com)

4. Jděte cvičit

Já vím, komu se chce po práci jít cvičit, když můžete být schoulené doma pod dekou? Ale i rychlý trénink nebo krátké protažení, vás může povzbudit na celý den. Skočte si do posilovny na běžící pás nebo najděte venku novou běžeckou trasu. Děljete zkrátka cokoli, co vám rozprouduí krev v žilách a dostane vás z postele.

Navíc je mnohem více uspokojující, padnout na gauč a sledovat filmy s pocitem, že jste během dne něco dělaly pro sebe i své tělo.

5. Nechte se hýčkat

Vyzkoušejte novou pleťovou masku a dopřejte si koupel ve výřivce. Nalijte si k tomu sklenku vína a přečtěte si pár stránek své oblíbené knížky. Věřte mi, i to se počítá jako produktivita. Je to užívání si samy sebe. Rozhodně je to lepší, než se válet v posteli a vyhýbat se dennímu světlu.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

Volné dny mohou být požehnáním nebo prokletím, záleží už jen jak s nimi naložíte. Využijte většinu ze svého drahoceného času co nejlépe a určitě se budete cítit spokojenější. Navíc získáte potřebnou energii na další pracovní dny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *