5 tipů, jak si udržet opálení po celý rok

Sluníčko svítí, a tak každá z nás má možnost získat krásné zlatavé opálení. Opálená pokožka vypadá atraktivněji, zdravěji a pevněji. Nic ovšem nevydrží věčně, a tak pro vás Magazín 2K má 5 tipů, jak si udržet opálení po celý rok.

1. Peeling

Možná máte strach se dlouho sprchovat, natož dělat si peeling, aby se vám opálení nesmylo. Je to velmi oblíbená a rozšířená fáma. Peeling je naopak důležitou součástí opálené pokožky, neboť z pokožky odstraňuje odumře kožní buňky. Žádné krémy, peelinge a jiné přípravky k péči o pleť a tělo vám opálení nesmažou. S peelingem však opatrně, není zdravé ho aplikovat vícekrát, než jednou týdně. Po každém peelingu však nezapomeňte pokožku dobře promazat tělovým mlékem.

2. Hydratace

Natírejte svou pokožku také pravidelně hydratačními krémy, mléky a přípravky po opalování. Suchá pokožka se rychleji loupe, a tak se s ní oloupe i vaše opálení. Po každém pobytu na sluníčku natřete své tělo mlékem po opalování. Po sprše používejte hydratační či výživná tělová mléka nebo tělové oleje. Můžete svou pokožku mazat i několikrát denně – ráno, po koupeli, před spaním…

(Zdroj: pixbay.com)
(Zdroj: pixbay.com)

3. Pitný režim

Hydratace pokožky je málo platná, pokud své tělo nehydratujete dostatečně zevnitř. Tím mám namysli vypít během dnes dostatek tekutin jako je čistá voda, ovocné či zeleninové šťávy, bylinné a ovocné čaje. Během dne byste tak měly do sebe dostat 1,5 – 3 litry tekutin v závislosti na fyzické námaze a teplotě ovzduší.

4. Samoopalovací přípravky

Samoopalovací přípravky neboli opálení v tubě začněte používat nejlépe hned po návratu z dovolené nebo s koncem léta. Vaše přirozené opálení se tak krásně zvýrazní a vydrží vám o něco déle. Používejte však jen opravdu kvalitní samoopalovací přípravky, které vám zaručí přirozený vzhled. Dbejte na důkladné roztírání, abyste se vyvarovaly tmavým flekům.

5. Solárium

Solárium je jedna z alternativ, jak být opálené celý rok i bez sluníčka. Nejlépe uděláte, když začnete navštěvovat solárium ještě před začátkem léta a získáte jemné opálení a dobrý základ pro přirozené slunění. V létě můžete solárium navštěvovat také, ale ne v den kdy se opalovat nebo již jste po slunění. Navštěvujte ho s mírou a raději se vždy poraďte s vyškoleným personálem solária.

(Zdroj: weheartit.com)
(Zdroj: weheartit.com)

A pamatujte, nic se nemá přehánět!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *