5 tipů na domácí výrobu kosmetiky

Nedávno jste si mohly na Magazínu 2K přečíst, jaké 4 potraviny si můžete vyrobit samy doma. A nyní pro vás mám 5 tipů na domácí výrobu kosmetiky.  Je to levné, šetrné a navíc účinné! Tak proč to nezkusit?

1. Šampón

Domácí šampóny jsou vhodné pro jakýkoli typ vlasů, protože se skládají z přírodních surovin. Pro výrobu domácího šampónu stačí jednoduše zkombinovat 1/2 šálku organického medu, filtrované vody a několik kapek levandulového esenciálního oleje.

(Zdroj:  hautetalk.com)
(Zdroj: hautetalk.com)

2. Krém na holení

Většina pěn na holení může být příliš drastická k citlivé pokožce, tak proč si doma nevyrobit šetrný holící krém s rozmarýno-mátovou vůní? A budete potřebovat tyto ingredience: 1/3 šálku bambuckého másla, 1/3 šálku panenského kokosového oleje, 1/4 šálku jojobového oleje, 10 kapek rozmarýnového esenciálního oleje a 3-5 kapek mátového esenciálního oleje.

5-tipu-na-domaci-vyrobu-kosmetiky-2
(Zdroj: foodformyfamily.com)

3. Balzám na rty

Udělejte si zdarma balzám na rty bez parabenů, na jehož výrobu budete potřebovat: 9 g kokum másla, 8 g bambuckého másla, 25 g mandlového oleje a 12 g včelího vosku. Na mírném ohni míchejte máslo a včelí vosk. Po vychladnutí přidejte mandlový olej a dobře promíchejte. Směs nalijte do malých zkumavek.

(Zdroj: mijnzeep.wordpress.com)
(Zdroj: mijnzeep.wordpress.com)

4. Levandulová koupelová sůl

Vytvořte si domácí lázně a už nikdy nebudete chtít zažít nic jiného! Stačí si smíchat 100 g mořské soli, 2 lžíce sušené levandule a 10 – 15 kapek esenciálního oleje z levandule.

5-tipu-na-domaci-vyrobu-kosmetiky-4
(Zdroj: utry.it )

5. Mýdlo na nádobí

Umyjte si vaše nádobí s šetrným ručně vyráběným jarem, nebo chcete-li mýdlem na nádobí. Toto mýdlo je šetrné nejen k vaší pokožce, ale i peněžence. Potřebné ingredience: 1/2 šálku strouhaného mýdla, 4 šálky vody, 1/2 rostlinného glyceriny a 10-20 kapek tea tree olej. V hrnci na mírném ohni rozehřejte nastrouhané mýdlo s vodou, po té přidejte glycerin. Nechte vychladnout a cca po 20 minutách přidejte tea tree olejíček.

5-tipu-na-domaci-vyrobu-kosmetiky-5
(Zdroj: mommypotamus.com)

Vyzkoušejte tipy Magazínu 2K na domácí výrobu kosmetiky a podělte se s námi v komentářích o své postřehy a zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *