5 zásad, jak nalíčit oči, aby vypadaly větší a atraktivnější

Je vědecky dokázáno, že větší oči jsou považovány za atraktivnější. Magazín 2K pro vás má návod, co dělat, aby vaše oči vypadaly větší a vy se cítily atraktivněji.

Některé z nás nemají zájem zkoušet různé make-up triky a hrát si s očními stíny, protože většinou někam spěcháme a nemáme zájem přijít pozdě nebo naopak vstávat ráno o hodinu dříve. Nicméně dobře nalíčené oči vážně dokáží divy, takže stojí za to trénovat líčení ve volném čase. Ráno to pak budete mít raz, dva.

Za vším stojí věda. Studie na různých universitách dokazují, že muži obecně shledávají ženy s většíma očima atraktivnější. Existuje celá řada teorií, které se snaží odpovědět na tuto otázku, a sahají až do pravěku. Větší oči spolu s většími ňadry a plnějšími rty byly náznaky, že žena měla vyšší hladinu estrogenů, což znamená i lepší plodnost. Takže si je muži instinktivně raději vybírali za partnerky.

Existuje mnoho způsobů, jak získat větší oči. Nejvíce trvalé řešení je podstoupit plastickou operaci očních víček, které se říká blefaroplastika. Nebo existují náplasti, které používají převážně asijské ženy, aby si vytvořily falešné oční záhyby. Nicméně se jedná o radikální řešení. Tím snadným a bezbolestným je vhodné líčení, které častým tréninkem zvládne každá z nás. Jak na to?

1. Důležitý je podklad

Bez dokonalého make-upu těžko dosáhnete pěkně nalíčených očí. Stejně jako na celý obličej, tak i na oči aplikujte make-up. Na zamaskování kruhů pod očima použijete kvalitní tekutý korektor, který neulpívá ve vráskách. Korektor aplikujte v malém množství pouze na tmavá místa. Ostré přechody změkčete pomocí prstů nebo blending štětce.

Použijte také rozjasňovač, který aplikujte pomocí prstů nebo štětce do vnitřních koutků očí a pod spodní okraj obočí. Rozjasníte tak svůj pohled a opticky oči zvětšíte.

2. Nezapomeňte na obočí

Obočí může změnit výraz celé vaší tváře. Neměly byste tedy podceňovat jeho úpravu. Zapomeňte ale na vytrhané tenké linky nebo úplně vyholování a následné dokreslování tužkou! Pokud si nejste jistá správným tvarem, zajděte si nejdříve ke kosmetičce, která vám obočí upraví a poradí, jak ho správně vytrhávat. Stojí to jen pár korun.

Toužíte po perfektním oblouku obočí? Sčesejte si kartáčkem tedy obočí dolů, tak abyste viděla dobře jeho nejvyšší bod. Poté pomocí tužky na obočí nebo očního stínu dokreslete požadovaný tvar. Barvu volte nejblíže vašemu přirozenému odstínu obočí a na tužku ani stíny příliš netlačte. Vyplňte prázdná místa a učesejte obočí zpět do přirozeného tvaru.

3. Vystínujete si oči

Na podklad používejte světlé stíny, dejte jej na pohyblivé víčko a vystínujte až pod obočí. Postupně můžete směrem od vnitřního koutku oka až k vnějšímu barvu ztmavovat. Nepoužívejte však příliš tmavé stíny. A nezapomeňte stíny důkladně vystínovat, abyste zjemnily ostré přechody. Nesnažte se ale ani vybírat barvu  stínů dle barvy vašich očí, zkuste spíše takovou, která bude kontrastovat. Vaše oči tak lépe vyniknou.


4. Nebojte se očních linek

Černé linky nejsou tabu, jen nesmíte orámovat linkou celé oko dokola. Použijte linku spíše na horní víčko. A jen od 2/3 víčka. Pokud vám to tvar oka dovolí, můžete vést linku směrem nahoru a trochu ji protáhnout.

(Zdroj: mo-am.com)

Do vnitřního koutku zkuste vymalovat bílou tužkou, opticky tím zvětšíte bělmo a projasníte pohled.

5. Řasenka jako třešnička na dortu

Na závěr podtrhne celé líčení už jen řasenka. Měly byste používat takovou řasenku, která vám neslepí řasy a nebude se brzy drolit. Základem je široký a hustý štěteček. Použít řasenku ale neznamená, že si řasy rychle projedete. Chce to trpělivost a trénink. A jedna vrstva nestačí.

Nejdříve naneste jednu vrstvu. Až první vrstva zaschne, naneste teprve druhou. Spodní řasy si příliš neličte, spíše je jen učesejte nebo naličte kartáčkem, který jste nejdříve použily na vrchní řasy. Neobsahuje tolik barvy. Dobré je také před líčením řasy pročesat kartáčkem a lehce přepudrovat.

A jaké metody na líčení očí používáte vy? Máte nějaké dobré triky? Podělte se s námi v komentářích!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *