5 způsobů, jak oživit prázdné zdi

Máte zařízený byt, ale stále vám přijde prázdný a neútulný? Někdy stačí málo a váš byt či pokoj může mít rázem šmrnc. Bílé a holé zdi můžou působit smutným a neúplným dojmem. Zkuste tedy využít tipy Magazínu 2K, které vám poradí, jak oživit prázdné zdi.

1. Barevné zdi

Někdy není potřeba nic víc, než jen vymalovat stěny pokoje jen nějakou veselejší barvou. Zkuste vymalovat výraznější barvou jednu, maximálně dvě stěny a zbylé už jen dotónovat tlumenějším odstínem nebo je nechtě prostě bílé. Uvidíte, že i obyčejná barva dokáže za divy.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

2. Obrazy

Naopak bílé zdi potom dotvořte pěkným obrazem. Obraz na stěně může být klidně ústředním bodem místnosti. Záleží na vás, jaké provedení si vyberete. Variantou může být shluk malých obrázku vedle sebe a nebo třeba jen jeden větší a výrazný obraz. Hitem dnešní doby jsou také vícedílné obrazy. Zkuste vybrat obraz v barvě, ve které chcete mít zařízený interiér a pověste ho nad vaši sedací soupravu. No nevypadá to skvěle?

5-zpusobu-jak-ozivit-prazdne-zdi-1

3. Tapety

Pokud nejste fanouškem obrazů, využijte další alternativu dekorování zdi, a tou jsou tapety. Nudný vzhled pokoje rozbijete tapetou. Můžou na ní být květiny, abstraktní vzory, puntíky nebo proužky. Je to jen na vás a stylu vašeho obydlí. Nebo vyberte fototapetu města či přírody, jestliže vám to vzhled interiéru dovolí. Vybírejte rozvážně, nechcete přeci, aby to u vás doma vypadalo jako v cirkuse. Pamatujte, že méně je více, takže jakmile dáte na jednu stěnu výraznou tapetu, zbytek zdí i místnosti by měl být převážně jednoduchý.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

4. Fotografie

Nic nerozzáří interiér tak jako fotografie vaší rodiny a blízkých. Nebojte se být kreativní a udělat si jednu zeď plnou fotografií. Krásně budou vypadat různé velikosti a různé rámečky. Koho nepotěší pohled na usmívající se tváře všude okolo sebe? Chcete-li být originálnější, nechte si vytvořit LED obraz s vaší fotografií.

5-zpusobu-jak-ozivit-prazdne-zdi-2

5. Samolepky

Kromě tapet můžete na zeď také nelepit samolepící dekorace. Oproti tapetám jsou cenově dostupnější a můžete si na zeď vytvořit cokoli vás napadne. Od květin, po motýli, auta i nápisy a oblíbené citáty. Další výhoda je, že jakmile vás omrzí, tak je jednoduše sloupnete, aniž byste poškodily malbu. Samolepka na zdi už je taková třešnička na dortu dekorování vašeho interiéru.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

A jaké tipy na oživení holých zdí máte vy? Podělte se s námi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *