5 způsobů, jak využít kávu v kosmetice

Jeden ze skvělých produktů k péči o krásu se opět nachází ve vaší kuchyni. Poznejte kávu z jiného úhlu pohledu. Magazín 2 pro vás má 5 způsobů jal využít kávu v kosmetice.

1. Obličejový scrub

Peeling, který můžete použít jak na obličej, tak na tělo vytvoříte smícháním mleté kávy, kokosového oleje, muškátového oříšku, skořice a cukru.  Další peeling z kávy lze provést jednoduchým způsobem, že smícháte 1 lžičku mleté kávy a  lžičku jogurtu. Tento recept je vhodný pro mastnou pokožku.

2. Péče o vlasy

Káva je dobrá nejen pro vaši pokožku, ale i pro vaše vlasy. Káva pomáhá při posilování vlasových folikulů a stimuluje tedy růst vlasů. Pomáhá také udržovat vlasy čisté a bez lupů. Uvařte kávu, nechte ji vychladnout a poté pomocí rozprašovače aplikujte do vlasů. Nechte několik minut působit a opláchněte.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

3. Oteklé oči

Káva je také skvělá na ošetření opuchlých očí. Vaše oči můžou být oteklé z důvodů alergické reakce nebo od pláče. Tak či tak vám skvěle pomůže namočené tampóny v uvařené kávě, které si následně přiložíte na zavřené oči. Nechte působit 10 – 15 minut a relaxujte.

4. Oživení barvy vlasů

Levný a snadný způsob, jak si zvýraznit hnědou barvu vlasů bez návštěvy kadeřníka, je použití kávy. Jak jinak. Smíchejte kávu s vlasovým kondicionérem a aplikujte na vlasy. Barva kávy zvýrazní nejen vaši hnědou barvu, ale dodá vlasům ještě navíc lesk. Pokud máte světlé vlasy, tuto metodu raději nezkoušejte.

5. Proti celulitidě

Je pochopitelné, že káva pomáhá proti celulitidě. Káva stimuluje krevní oběh a probouzí činnost kůže. Udělejte si scrub proti celulitidě smícháním mleté kávy s několika kapkami Tea Tree olejíčku. Vmasírujte krouživými pohyby do pokožky pomocí kartáčku nebo žínky.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

Další skvělé zprávy pro milovnice kávy. Kávu můžete pít a zároveň se s ní ještě zkrášlovat. Není to báječné?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *