6 tipů, jak zařídit byt, aby vypadal luxusně

Při pohledu do časopisu o bydlení vás může přepadnout pocit, že nutně potřebujete vyměnit veškeré zařízení vašeho bytu od doplňků po nábytek. To může však vyjít poněkud draho. Přesto však existují tipy, jak váš byt šikovně zařídit, tak aby vypadal sofistikovaněji a luxusně.

1. Méně je více

Nesnažte se bombardovat své poličky, regály a stoly vším možným. Vytvořte si minimalistický interiér jen s tím, co opravdu potřebujete a líbí se vám. Pokud se budete řídit heslem, že méně je někdy více, získáte tak prostor, který bude vypadat jednoduše, ale sofistikovaně a opticky tak vytvoříte více místa.

2. Na půl vymalované zdi

Všimli jste si, že každý pařížský byt má vysoké stropy? Nejen pařížské byty, ale vysoké stropy obecně dodávají interiéru luxusnější vzhled. Pokud žijete v bytě s normální výškou stropu, existuje způsob, jak opticky zvětšit pohled místnosti – vymalujte zdi do půlky nebo nechte aspoň kus od stropu volný. Pokud vymalujte stěny tak, že vrchní část zůstane bílá, získáte tak na pohled vyšší místnost.

3. Vsaďte na bílou

Pokud si myslíte, že nemáte cit pro styl a barevné cítění, vsaďte na bílou barvu. Bílá je jednoduchá a vždy elegantní. I u bílé stále platí, že byste se měly držte minimalistického stylu a nic nepřehánět.

4. Detaily tvoří celek

Ať to jsou vázy, polštáře, lampy nebo svíčky. Jsou to maličkosti, které však dokáží přitáhnout naši pozornost. Máte spoustu možností, kde si pořídit pěkné bytové doplňky za pár korun, ať už jsou to obchody s nábytkem, jako například Ikea, kde seženete pěkné, levné věci nebo dokonce bazary s historickými dekoracemi.

5. 3D dlaždičky v kuchyni

Jedním ze způsobů, jak by mohla vaše kuchyň získat luxusnější nádech, je ozdobit zeď za kuchyňskou linkou 3D dlaždicemi. Můžete vaši kuchyň udělat například v rustikálním, středomořském, moderním nebo klidně ve vinatge stylu. Nebojte se experimentovat, s novými dlaždicemi s 3D efektem získá vaše kuchyň ihned nový nádech.

6. Důležitý je vchod

Interiér není jediná věc, na které záleží. Vchod do vašeho bytu či domu je první věc, co váš host uvidí a také o vás hodně napoví, již před vchodem do bytu. Ujistěte se tedy, že je čistý a upravený. Umístěte cedulku se jménem, pořiďte si pěknou rohožku. Můžete také nechat okolo domu růst zelenou buš nebo si dát před vhod květiny. Je to na vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *