6 způsobů, jak zvýšit energii bez kofeinu

Všechny budete jistě souhlasit, že nejlepší věcí v dopoledních hodinách, je šálek dobré kávy.  Kofein nás pomáhá ráno nastartovat, ale nebudeme si nalhávat, že to je pokaždé ta nejlepší a nejzdravější volba. Magazín 2K pro vás mí 6 způsobů, jak zvýšit energii bez kofeinu.

1. Studená sprcha

Může to znít strašlivě, ale studená sprcha je skvělý způsob, jak se ráno probudit. Jakmile ucítíte chlad vody, začnete zhluboka dýchat a zvýšíte tak příjem kyslíku, což rovněž vede ke zvýšení srdečního tepu. Uvolní se průtok krve do celého těla, a tak dojde ke zvýšení energie.

6-zpusobu-jak-zvysit-energii-bez-kofeinu-1

2. Užijte si slunce

Slunce není jen dobrým zdrojem vitaminu D, ale pomůže vám také dodat energii. Slunce zvyšuje hladinu serotoninu v těle, který má za následek dobrou náladu. S dobrou náladou se v noci lépe spí. Ráno pak budete plné energie. snažte se tedy každý den strávit aspoň nějaký čas na slunci. Pokud tedy svítí.

3. Zdřímněte si

Kofein může snížit výkon paměti, na rozdíl od krátkého zdřímnutí, které naopak vaši paměť posílí, zlepší kognitivní schopnosti a dodá energii. Kvalitní zdřímnutí může také zvýšit vaši výkonnost a zlepšit náladu. Vše co musíte udělat, je si jen na chvilku zdřímnout. Nejlépe dopoledne nebo po obědě. Vyhněte se spánku v pozdějších odpoledních hodinách, mohlo by to negativně ovlivnit váš noční spánek. Dále dbejte na to, aby vaše podřimování nebylo delší než 20 minut.

6-zpusobu-jak-zvysit-energii-bez-kofeinu-2

4. Jděte na procházku

Procházka venku vás může opravdu probudit, zvláště pokud venku navíc svítí slunce. Cítíte-li se po ránu unavené, neváhejte, oblečte se a jděte ven. Můžete venčit psa, jít koupit čerstvé pečivo na snídani nebo se jen krátce projít. Stačí chvilka a vaše energie bude zpátky.

5. Zacvičte si

Velmi účinné na zvýšení energie, může být také cvičení. Není lepší nastartování dne, než vylézt z postele a lehce se protáhnout a pár minut cvičit. Nejen že to bude mít pozitivní vliv na vaše zdraví a postavu, ale také vás to příznivě nabudí na zbytek dne.

6. Smějte se

Už jste jistě slyšely, že smích pomáhá od stresu a napětí. Smích vám zvedne náladu a tudíž se zvýší i vaše energie. Koukejte na vtipná videa nebo čtěte vtipné příběhy či vtipy. Tímto způsobem nikdy neopustíte svůj domov bez úsměvu a energie.

6-zpusobu-jak-zvysit-energii-bez-kofeinu-3

Zkuste kombinovat všechny tyto způsoby a už nikdy nemusíte pocítit únavu a na šálek kávy už ani nepomyslíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *