7 pomocníků na svědění pokožky

Neexistuje snad víc nepříjemná a otravná věc, jako je svědění pokožky. Ahhh, všichni víme jak je to nepříjemné! Magazín 2K pro vás má 7 pomocníků, které pomohou zmírnit nebo úplně zamezit svědění kůže. Pokud však trpíte ekzémem, měly byste vyhledat lékaře. Ale na všechno ostatní nepříjemné svědění mám fantastické řešení.

1. Neškrábat

Teď vám asi neřeknu nic nového. Tuhle frázi už nám všem říkaly naše maminky, když jsme ještě byly malé. No věděly, o čem mluví. Poškrábáním vás dané místo bude svědět ještě víc. Naopak pokud se ho ani nedotknete, za pár minut svědění odezní.

2. Led

Led může být opravdu užitečný, pokud vás vědí kůže například po bodnutí komárem. Stačí vzít kostku ledu a položit ji na místo, které svědí. Pokud nesnesete na kůži led, zkuste pouze studený mokrý hadr.

3. Soda

Lék ze skříně našich babiček je jedná soda. Jednu lžičku jedlé sody rozpusťte ve vodě a následně naneste na svědivá místa. Svědí-li vás větší část těla, rozpusťte si jednou sodu ve vaně s teplou vodou a vykoupejte se  v ní. Tuto možnost však nezkoušejte, jestliže máte na kůži nějaká poranění, mohlo by vás to ne málo štípat!

7-pomocniku-na-svedeni-kuze-2
(Zdroj: itesco.cz)

4. Heřmánkový čaj

Každá z nás jistě ví, že heřmánkový čaj je výborný na otoky pod očima. Ale věděly jste také, že heřmánek je stejně dobrý i na zklidnění podrážděné pokožky? Udělejte si šálek heřmánkového čaje, nechte ho chvíli vychladnout a ještě za tepla potírejte místa, která vás svědí. Brzy se vám uleví.
(Zdroj: pinterest.com)

5. Aleo Vera

Příznivé účinky aloe vera jsou tak blahodárné, že je téměř nezbytné mít ho vždy doma po ruce. Aloe vera je výborné na svědění kůže, ať už vás štípl komár, máte alergii nebo vás trápí vážnější kožní choroba. Nejlepší je používat čerstvý extrakt aloe vera, ale gel či mast z aloe vera je také v pořádku. Používejte několikrát denně na postižená místa.

6. Citron

Možná vás už napadlo, že citrón by mohl být skvělý pomocník proti svědění, a tak to ve skutečnosti je. Také  ho však nesmíte použít na poraněnou pokožku. Citrón je skvělý na svědění pokožky hlavy. Stačí aplikovat čertvě vymačkanou šťávu z citrónu a nechat působit 10 – 15 minut. Potom spláchnout a vlasy normálně umýt. Citrón vám pomůže i s dalším svěděním kůže.
(Zdroj: pinterest.com)

7. Bambutcké máslo

Víte, jak může hodně svědit také suchá pokožka? Řešením je bambucké máslo. Nejlepší je, pokud použijete pouze čisté bambucké máslo, ale výrobky, které ho obsahují, jsou obecně dobré na suchou pokožku. Osvobodí vás od svědění, ale ještě zlepší celkový stav vaší pokožky.
(Zdroj: pinterest.com)
Teď už víte, co  vám pomůže od svědění pokožky hned jak si ji přestanete škrábat. Pokud svědění neustává delší dobu a nic nezabírá. Raději navštivte svého lékaře, může jít o vážnější problém s vaší kůží.