7 tipů, jak na opravdu mastné vlasy

Rády bychom občas věřily, že naše vlasy budou stále krásné jako v reklamě na značkový šampon, ale faktem je, že stačí nepříznivé počasí či pořádný trénink v posilovně a náš sen je ta tam. Ať už máte geneticky dané více se mastící vlasy nebo se chcete jen vyhnout častému mytí, mám tu pro vás 7 tipů, jak na mastné vlasy.
(Zdroj: pinterest.com)

Rychlé tipy pro mastné vlasy

Nezáleží na tom, zda máte mastné nebo suché vlasy, žádná z nás není imunní proti občasnému nechtěnému zamaštění vlasů. Je dobré být pro všechny případy připravena.

1. Suchý šampon

Suchý šampon se hodí zejména na cestách. Ujistěte se, že máte suchý šampón ve svém příručním zavazadle, i když se vám zrovna vlasy nemastí. Nikdy totiž nemůžete vědět, zda se zrovna nezpotíte nebo vám určité dny v měsíci nezpůsobí na vlasech spoušť.
Kdykoli se objeví první známky mastných vlasů, naneste suchý šampón z výšky 30 centimetrů, opatrně vetřete do vlasů a voila – mastnota je pryč! Některé suché šampóny mají dokonce různé vůně, takže vám navíc dodají pocit svěžesti.

2. Pudr

Pokud se chystáte na schůzku a najednou stanete tváří v tvář mastným vlasům přímo v práci, kdy zrovna nemáte v kabelce suchý šampón – mám pro vás nouzové řešení. Využijte pudr na obličej. Tím dočasně zmírníte zamaštění vlasů. Hlavně nezapomeňte pudr pořádně vyčesat!
(Zdroj: pinterest.com)

3. Papírové ubrousky

Může se stát, že nemáte k dispozici ani jednu z variant. Zrovna jste odešli z tanečního parketu a zahlédli své vlasy v zrcadle. Je tu ještě jedna možnost: Papírové ubrousky. Ty snad máme po ruce vždy. Stačí vzít pár ubrousků, přikládat je k mastné části u pokožky hlavy a vysávat přebytečný maz. Máte-li hustější vlasy, rozdělte je na několik částí a vkládejte ubrousky i mezi ně. Není to žádné dlouhodobé řešení, ale na nějakou chvíli to může pomoci.

Dlouhodobé tipy pro mastné vlasy

Rychlé tipy jsou skvělým krátkodobým řešením pro mastné vlasy. Jak tedy ale samotnému maštění vlasů vůbec předejít?

1. Stop častému mytí vlasů

Když máte mastné vlasy, měly byste mýt každý den, je to tak? Špatně! Věřte nebo ne, časté mytí naopak ještě zvyšuje produkci mazu. Pokud je to tedy možné, zkuste omezit mytí vlasů na každý druhý den. Mezi mytím použijte například výše zmiňovaný suchý šampón.

2. Nepoužívejte kondicionér na celé vlasy

Zoufáte nad suchými konečky, a přesto máte mastné vlasy u hlavy? Zkuste používat kondicionér pouze na spodní část vlasů. Zejména na konečky. To umožní suchým koncům, aby lépe vstřebaly potřebné živiny z kondicionéru, aniž byste zbytečně zatížily vlasy u hlavy.

(Zdroj: pinterest.com)

3. Důkladně vlasy oplachujte

Možná už jste zažily to, že po vysušení vlasů jste zjistily, že část vlasů působí mokrým vzhledem. Je to tím, že jste nevymyly všechny produkty z vlasů dostatečně důkladně.
Snažte se tedy strávit minimálně 45 sekund splachováním vlasů, nejlépe však vlažnou vodou. Horká voda může stimulovat mazové žlázy, zatímco studená voda je stahuje.

4. Nechte své ruce v klidu

Nakonec se také snažte udržet své ruce od vlasů. Téměř každá z nás si s vlasy hraje nebo se v nich čas od času prohrábne, ať už z nervozity či nudy. Snažte se nechat ruce během dne co nejvíce v klidu. Čím více se vlasů budete dotýkat nebo česat, tím více se bude také vytvářet maz.
(Zdroj: pinterest.com)
Tady to máte dámy, pokud trpíte na mastné vlasy, zkuste těchto 7 tipů, jak na mastné vlasy a dejte vědět, jak jsou na tom vaše vlasy.
Separator image Posted in Krása.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *