7 způsobů, jak obnovit poškozené nehty

Pěstěné nehty bývají u některých lidí vzácností. Je to uspěchaným životním stylem, který žijeme. Nemáme moc času o sebe pečovat a myslíme si, že nehty nejsou až tak důležité. Opak je pravdou. Ruce jsou při tvorbě prvního dojmu velmi důležité! Zde je 7 způsobů, jak obnovit poškozené nehty.

Nehty mohou být slabé z mnoha důvodů: špatná životospráva, neopatrné zacházení, časté namáčení do vody atd.. Ať už je důvod jakýkoli, vaše nehty jsou slabé, třepí se a lámou. Magazín 2K pro vás má řešení, která by vám mohla pomoct.

1. Lázeň v olivovém oleji

Pokud jsou vaše nehty slabé, namočte je do olivového oleje na 10-15 minut každý den po dobu jednoho měsíce. Později už jen dvakrát týdně. Olivový olej proniká do kůže a nehtů, pomáhá opravit poškození a změkčit nehty a kůžičku.

(Zdroj: oliveoilexcellence.com)

2. Používejte krém

Pomozte suché kůži na rukách a v okolí nehtů vhodným krémem. Poohlédněte se po takových s vitaminem E. Ten pomáhá vyživovat pokožku a křehké nehty. Mažte si ruce po každé  umytí, než půjdete ven a také před spaním. Pro zvýšení účinku si můžete na noc nasadit froté rukavice.

3. Používejte rukavice

Chraňte své nehty a ruce pomocí rukavic. Ať už se chystáte ven, když je mráz. Nebo uklízet či mýt nádobí, nezapomeňte použít rukavice, protože detergenty a čisticí prostředky jsou drsné na nehty, což způsobuje jejich vysoušení.

4. Potraviny bohaté na biotin

Biotin může pomoci posílit a vyživit nehty. Potraviny bohaté na biotin jsou játra, vařené vejce, celá zrna, květák a avokádo, ořechy, mrkev, rajčata atd. Můžete také zkusit biotin ve formě doplňků stravy.

(Zdroj: pinterest.com)

5. Pijte hodně vody

Je to pravda, že voda je universální lék na všechno, a to platí i pro nehty. Dehydratace může způsobit suché nehty. Dostatek pitné vody může pomoci hydratovat suché a poškozené nehty. Stejně jako to dělá s kůží.

(Zdroj: lakecookplumbing.com)

6. Dostatek vitamínů

Vitamíny jsou nezbytné pro vaši celkovou pohodu a můžou dělat zázraky. Nemusíte brát žádné pilulky, místo toho konzumujte dostatek ovoce a zeleniny. Nedostatek vitaminu A, vitamínu C a vápníku může vést k suchým a lámavým nehtům.

7. Vhodná léčba

Možná že vaše nehty jsou suché, třepivé nebo se lámou. Každopádně na každý problém existuje řešení. Musíte znát dobře své tělo a signály, které vám vysílá, pak snáze určíte léčbu a dočkáte se rychleji kýženého účinku.

Pamatujte však, že výsledky neuvidíte přes noc. Péči budete muset věnovat úsilí a být důsledné. Zkuste některou z těchto technik a dejte vědět, zdali vám něco pomohlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *