8 lekcí z předchozích vztahů

Rozpadl se vám další vztah. Trápíte se a přemýšlíte nad tím, co jste udělaly zase špatně? Zkuste překonat samy sebe, najít rozumné odpovědí a poučit se ze svých  krachlích vztahů. Magazín 2K pro vás má 9 lekcí, které vám daly předchozí vztahy.

Vztahy se nedaří. Vztahy někdy prostě končí. To je realita. Neznamená to však selhání, bez ohledu na to, jak špatné to bylo.  Musíte se přestat utápět v tom špatném, ale najít si co nejvíce pozitivních věcí a zjištění, která vám ukončený vztah přinesl. Zde je krásných 8 lekcí.

1.Váš čas musí být důležitý

Když jste s někým ve vztahu, chcete svého partnera poznat co nejvíce, a tak máte tendenci  s ním trávit co nejvíce času. To však neznamená, že s ním musíte být 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Stále musíte mít čas na sebe – pro pěstování vašich zálib a udržování svých snů. Takhle si stále udržíte vaši identitu a partner tak může dělat totéž pro sebe.

(Zdroj: weheartit.com)
(Zdroj: weheartit.com)

2.  Kompromisy

Vztahy nejsou jednoduché, vyžadujíc úsilí obou stran. Pokud se někdo z vás musí něčeho vzdát, abyste mohli být šťastní, důležité je, aby obě strany byly vyslechnuty. Klíčové slovo je OBA. Nejde, aby jen jedna osoba vynaložila veškeré úsilí nebo pro vztah něco obětovala. Pro dobro vztahu musíte „pracovat“ jako tým.

3. Nemněte ho

Nikdy se nepokoušejte měnit svého partnera. Pokud zjistíte, že má špatné návyky, které by mohly ohrozit vztah, je důležité sdělit mu to. Nenechávejte si to pro sebe. Řekněte mu, co vás trápí, pokud docílíte vzájemné dohody je to skvělé! Pokud ne, respektujte jeho rozhodnutí.

(Zdroj: tumblr.com)
(Zdroj: tumblr.com)

4. Důvěřujte instinktům

Většinou není třeba přikládat váhu veškerým pocitům, ale cítíte-li hluboko uvnitř, že něco není v pořádku. Možná doopravdy není. Takže nemusíte vždy ignorovat své instinkty, i když se může zdát hloupé věřit malému hlásku uvnitř sebe.

5. Nevěra

Podvádět svého partnera je nepřijatelné, ať je to z jakéhokoli důvodu. Stejně tak jako není v pořádku mít partnera, který podvádí.

6. Řiďte se samy sebou

Bez ohledu na to, co děláte nebo neděláte, ostatní lidé budou mít vždy tendenci vám k tomu něco říkat. Občas může být dobré naslouchat někomu jinému, pokud se vám jeho názor bude zdát objektivní a rozumný. Ale rozhodnutí si vždy udělejte samy za sebe, ne kvůli tomu, co říká a myslí si někdo další.  Ve vztahu s vaším partnerem jste jen vy dva, ne někdo třetí.

7. Nechte ho jít

„Nech ho jít,“ to jsou slova, která nechcete slyšet jako radu od nikoho. Pokud jste s někým ve vztahu už opravdu dlouho, uděláte cokoli, abyste rozpadající se vztah zachránily. I přes to, že porušíme vlastní pravidla a předsudky.

(Zdroj: weheartit.com)
(Zdroj: weheartit.com)

Někdy ale musíte přijmout, že někteří lidé můžou zůstat ve vašich srdcích, ale ne v životech. Obětovaly jste vztahu téměř vše, ale stále nefunguje, tak je čas ho ukončit. Pusťte to, co vás bolí, ačkoli vás bolí i to ukončit. Ale věřte, že až to uděláte, zjistíte, že to bylo správné rozhodnutí.

8. Odpouštějte

 Bez ohledu na to, kdo z vás vztah ukončil, dvě věci jsou jasné: ublížilo to vám oběma a také oba jste zodpovědní za jeho konec. Takže neházejte vinu jen na svého partnera a nesnažte se s ním soupeřit. Odpusťte sobě i jemu.

„Pevně věřím, že mé neúspěšné vztahy ze mě udělaly lepší a moudřejší ženu, kterou jsem dnes. Dostala jsem se sem díky mým bývalým partnerům, kteří mě poučily z mých chyb.“

Jaké poučení ze svých předchozích vztahů jste si vzaly vy? Podělte se s námi v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *