8 věcí, které po „dvacítce“ musíte přestat dělat

Po dvacátém roce vás čeká nová životní etapa. Přijdou vzestupy i pády. Poznáte nové lidi, najdete si práci, začnete bydlet samy… Musíte se rozloučit s pubertálními móresy a začít se chovat dospěle. Magazín 2K má pro vás 8 věcí, které po „dvacítce“ musíte přestat dělat.

1. Přestaňte vysvětlovat svá rozhodnutí

Pokud se zrovna nejedná o velmi důležitou osobu ve vašem životě, pamatujte, že nemusíte nikomu vysvětlovat svá rozhodnutí. A přestaňte se cítit špatně kvůli všemu, co uděláte.

Jste dospělé, jste schopny přemýšlet o důsledcích rozhodnutí a nést za ně zodpovědnost. Takže se přestaňte ohlížet na lidi okolo sebe, kteří vaše rozhodnutí zpochybňují.

2. Rozlučte se s negativními lidmi

Určitě máte své sny i cíle, a je důležité je proměnit v realitu. Proto je mějte okolo sebe osoby, které vás podpoří a dodají vám pozitivní energii. Existují však i tací, kteří neustále do vašeho života vnášejí negativní vibrace. S těmi je nutné se pro vaše vlastní dobro rozloučit. Stejně tak ani nesetrvávejte v destruktivním vztahu.

3. Přestaňte myslet na to, co se líbí druhým

Už dávno jsou pryč dny, kdy stojíte před zrcadlem a stokrát se převléknete, než někam vyrazíte, protože máte strach z toho, co na to řeknou ostatní.

(Zdroj: pixabay.com)
(Zdroj: pixabay.com)

Nyní, když je vám dvacet, prostě buďte samy sebou. Ano, ne všichni vám budou tleskat, ale koho to zajímá? Přeci jejich momentální názor neurčuje to, kým jste.

4. Vaše kariéra neurčuje vaši cenu

Ne každá z nás bude politička, doktorka či právnička. Každá máme jiné sny a nároky. Důležité je, že jste šťastné a spokojené, ať už jste třeba servírka v restauraci nebo prodavačka v obchodě.

5. Přestaňte ničit své tělo

Vaše tělo není odpadkový koš. Zacházejte s ním s láskou a péči. Najděte si čas na pravidelné cvičení a sport. Vybírejte si zdravé jídlo. Vaše tělo i zdraví vám v budoucnu poděkuje.

6. Není nutné být ve vztahu, abyste byly šťastné

Nebuďte posedlé mít nějakého přítele. Být ve vztahu není odpovědí na trvalé štěstí. Klíčem k úspěchu je, že budete šťastné bez ohledu na fakt, jestli máte partnera nebo ne.

Tím spíš k sobě přitáhnete někoho, kdo pro vás bude ten pravý a dokážete s ním vybudovat plnohodnotný partnerský vztah. Nejdříve se však musíte naučit udělat šťastné samy sebe, a přestat být závislé na opačném pohlaví.

(Zdroj: pixabay.com)
(Zdroj: pixabay.com)

7. Přestaňte se srovnávat s ostatními

Nejhorší chybou, kterou můžete dělat, je porovnávat sebe a svůj život s ostatními. Je to jedna z nejhorších vlastností většiny lidí. Každý je jedinečný. Na to nezapomínejte. Vaše životy tedy nikdy nebudou jako životy druhých.

8. Rozlučte se s myšlenkou, že jste tak dobré, jaké máte vzdělání

Jen proto, že jste nedokončily vysokou školu, neznamená to, že vaše kariéra skončila. Čeho v životě dosáhnete není závislé na vaši kvalifikaci, i když to může pomoci. Vaší předností může být cokoli jiného, silná vůle, bezkonkurenční odolnost, pracovitost nebo velký talent.

(Zdroj: pixabay.com)
(Zdroj: pixabay.com)

Ano, budete dělat chyby, ztratíte partnera, přátelé, ale to vše je součástí učení a života. Na konci budete rády, že jste zůstaly věrné samy sobě.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *