9 tipů, jak získat sebejistotu

Nedostatek sebejistoty a nedůvěra mohou přinést pochybnosti například v partnereském vztahu nebo vnést pochybnosti o vaší osobě. Každý nemusí budit přirozeně důvěru, podívejte se tedy na 9 tipů Magazínu 2K, jak získat důvěru a sebejistotu.

1. Buďte šťastné

Audrey Hepburn jednou pronesla, že šťastné dívky, jsou nejkrásnější. A zdá, že šťastní lidé vzbuzují i důvěru. Možná je to úsměvem nebo pocitem štěstí, který vyzařuje zevnitř, ať je to cokoli, pocit štěstí je určitě propojen s důvěrou mezi lidmi.

9-tipu-jak-ziskat-sebejistotu-1
(Zdroj: weheartit.com)

„Věřím v růžovou. Věřím, že smích je nejlepší spalovač kalorií. Věřím v líbání, v hodně líbání. Věřím, že je možné zůstat silnou, i když se vše ostatní kazí. Věřím, že šťastné dívky, jsou ty nejkrásnjší dívky. Věřím, že zítřek je novým začátkem a věřím v zázraky.“ – AH

2. Stop srovnávání

Je na čase přestat porovnávat sebe s ostaními, ať už jsou to celebrity, kolegyně v práci, či dokonce přátelé. Podívejte se na sebe a připomeňte si, co je na vás hezké. Velké oči? Krásné vlasy? Dlouhé nohy? Útlý pas? Nebojte se světu ukázat své přednosti.

3. Naslouchejte

Lidé rádi mluví o sobě, tak se nebojte pokládat mnoho otevřených otázek – co, kdy, kde nebo proč? Nezapomeňte hlavně plně naslouchat. Nemusíte po celou dobu mluvit, nemusíte nic dokazovat. Někdy stačí jen se zájmem naslouchat, co vám druhý říká.

4. Buďte autoritativní

Když k někomu mluvíte, ujistěte se, že váš projev je dostatečně autoritativní. To však neznamená křičet. Stačí přímý pohled do očí, mluvit jasně a srozumitelně.  Znamená to být si samy sebou jisté. I když toho o dané věci tolik nevíte, nebát se to přiznat. Nebo vyjádřit svůj názor.

5. Oslavujte úspěchy

Oslavujte své úspěchy, velké i malé. Pokdu si nastavíte nějaký cíl a podaří se vám ho dosáhnout, připomeňte sobě i svému okolí, že jste udělaly něco, co stojí za to. Pamatujte, že dobrý pocit zvýší důvěru a navíc chvála od ostatních je určitě příjemná každému. A úspěšní lidé budí respekt.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

6. Naučte se říkat ne!

Nemusíte souhlasit se vším nebo přijmout každou výzvu. Nenechte se dotlačit k tomu říct ano, když ve skutčenosti chcete říct ne. Říkejte ano, jen pokud to myslíte vážně. Není nic na tom, umět říct ne. „Ne děkuji, ale ne.“ Pro důvěru od ostatních je důležité mít také úctu k sobě. Je to váš život, vaše rozhodnutí.

7. Nebojte se

Nedovolte, aby vám strach z neúspěchu zabránil o něco se pokusit. Pokud vidíte svou šanci, chopte se jí, zvláště pokud je to něco, o čem jste dlouho snily. Můžete získat obdiv a zvýšit své postavení. Ne nadarmo se říká, že je lepší litovat toho, co jsme udělaly, než že jsme něco neudělaly.

8. Požádat o pomoc

Je v pořádku někoho požádat o pomoc, nemusíte vše zvládnout na vlastní pěst. Lidé se mohou, v závislotsi na situaci, cítit polichoceni a jistě se vám budou snažit pomoci. Zkuste se zeptat: „Zajímalo by mě, zda mi můžete pomoci?“ nebo „Mohu vás požádat o pomoc?“ Dle mých zkušeností, většina lidí bude reagovat pozitivně.

9. Buďte pozitivní a optimistické

Spíše než přemýšlet nad poloprázdnou sklenicí, zkuste přemýšlet nad poloplnou. Samozřejmě, stále je třeba být realisté,  ale vidět věci i osoby z té lepší stránky, je skvělý způsob, jak budit dobrý pocit na své okolí i samy v sobě.

(Zdroj: weheartit.com)
(Zdroj: weheartit.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *