Balzám na rty s meruňkovým olejem Manufaktura

Zima dává našim rtům pěkně zabrat. Přechody z tepla do zimy (a naopak) nejsou pro rty to pravé ořechové. Rty jsou suché a popraskané. Chce to pořádnou péči a výživu! Testovala jsem pro vás zázračný meruňkový balzám na rty od Manufaktury.

Manufaktura je česká kosmetika založená převážně na přírodní bázi s podílem ruční práce. Kosmetika není testována na zvířatech a vyznačuje se výbornou kvalitou za příznivou cenu.

„Při vývoji se inspirujeme světoznámou českou lázeňskou tradicí a objevujeme nové účinné kosmetické ingredience – české pivo, moravské víno, karlovarskou vřídelní sůl, léčivé byliny atd. Na unikátních recepturách spolupracujeme s předními lázeňskými a kosmetickými odborníky a dermatology. Propojením mimořádné kvality, originálního složení, příznivé ceny a výjimečného designu kupují zákazníci naši kosmetiku nejen pro svou osobní potřebu, ale i jako krásný a milý dárek… Jako 1. česká firma jsme získali jediný mezinárodně uznávaný certifikát o netestování na zvířatech HCS – Human Cosmetics Standard.“ Číst celé…

Balzám na rty Meruňka

Meruňkový balzám je v praktické tubičce, do které jsou vměstnány samé, pro pleť prospěšné, účinné látky. Vitamin E, který ošetří suché a popraskané rty. Avokádový a jojobový olej pro regeneraci. Dále také včelí vosk, bambucké máslo a meruňkový olej. A co je velké plus – balzám na rty neobsahuje barviva a ropné produkty. Mimo jiné má navíc krásnou vůni meruněk.

(Zdroj: manufaktura.cz)

Meruňkový olej je v kosmetice velice cenná surovina. Je získáván z jader meruňky. Má příznivé účinky nejen na pleť, ale i vlasy a nehty. Meruňkový olej je vhodný i pro citlivou pokožku, vyživuje a regeneruje.

Bambucké máslo je nazýváno jako africké zlato. V kosmetice se používá pro své výborné hydratační, hojivé a ochranné účinky. Zvyšuje elasticitu pokožky a zpomaluje proces stárnutí.

Vlastní zkušenost

V Manufaktuře jsem měla sice na výběr hned z několika balzámů – pivní s hořko sladkou vůní chmelu. Balzám s hroznovým olejem s nasládlou, lehce kvasnou vůní vína. Čistý balzám s jemnou perletí Face Care. Nebo sladký meruňkový. Jelikož miluju sladké vůně a ovoce, byla pro mě volba jasná.

Balzám jsem začala používat ihned a jelikož mi krásně voněl, tak jsem ho musela používat každou chvíli. A světe div se, během jednoho dne jsem měla rty bez šupinek, zdravější a krásnější. A že jsem je měla opravdu velmi vysušené a popraskané ze zimy. Od teď balzám s meruňkovým olejem nosím stále u sebe a rty mám jako ze škatulky.

Jediné, co vás možná zaskočí je, že jakmile si ho budete chtít nanést venku v zimě, asi vám půjde z tubičky trochu ztuha. Není to však žádná vada. Naopak! Neobsahuje parafíny, ale včelí vosk, tudíž reaguje na teplo a v zimě může tuhnout, v horku zase bude více téct. Myslím, že je to ale lepší, než aby byl vyroben z ropných surovin. Nemám pravdu?

(Zdroj: manufaktura.cz)

Kosmetická řada s meruňkou také mimo balzámu na rty ještě obsahuje sprchový gel a tělové mléko, peelingové mýdlo, krém na ruce, čistý meruňkový olej a dokonce i meruňkovou toaletní vodu. Celá řada má nádhernou jiskrnou vůni meruněk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *