Bojujte proti chřipkám a virózám v infrasauně

Bolest hlavy a kloubů, horečka, únava. Když s podobnými příznaky přijdete k lékaři, je diagnóza jasná – chřipka. Zpříjemněte si léčbu v infrasauně nebo posilněte svou imunitu.

Nákaza chřipkovým virem se přenáší především kapénkami. Stačí, když nakažený spolucestující v MHD zakašle a do 3 dnů už můžete ležet s horečkou. V období od ledna do března je toto riziko mnohem větší, protože chřipková epidemie kulminuje.

Kde je chřipka, nemůžou chybět ani různé virózy a nachlazení. Jsou to akutní infekce, které se chřipce zlehka podobají, typické jsou pro ně ale rýma a bolest v krku. Virózy nemívají tak dramatický průběh, to ale neznamená, že byste je měli podceňovat.

magazin-2k.cz_saunasystem_cz_01

Každá přechozená nemoc se vepisuje do srdce a za pár let se vám může vymstít.

Do sauny vstup zakázán

Pokud pravidelně chodíte do sauny, chřipky a virózy se vám s největší pravděpodobností vyhýbají. Jste totiž odolnější vůči změnám teplot a vaše imunita je silnější než u lidí, pro které je finská sauna synonymem nepříjemného pocení.

Také ale určitě dobře víte, že v případě jakékoli nemoci je sauna tabu. Saunování v kabině vyhřáté okolo 100 °C a následné prudké ochlazení je nápor na srdce. Pokud je váš kardiovaskulární systém zatížený nemocí, není dobré ho přetěžovat.

Pobyt ve finské sauně odložte na dobu, až budete zdraví…
Pobyt ve finské sauně odložte na dobu, až budete zdraví…

Do infrasauny vstup nakázán

Jiná je situace v infrasauně. Teploty zde dosahují pouze 40-70 °C, takže se potíte méně a neprobíhá žádné ochlazování. I princip prohřívání je jiný – infrasauny získaly svůj název podle zářičů s infračervenými paprsky.

Zářiče můžou být magneziové nebo keramické, oba typy vás ale prohřejí nejen na povrchu pokožky, ale až do hlubších vrstev tkáně. Ty s nejdelší vlnovou délkou IR C se dostanou až ke kostem a kloubům. Přestane vás tak bolet „celý člověk“, jak je při chřipce běžné.

magazin-2k.cz_saunasystem_cz_03

Infračervené záření a teplota nad 50 °C navíc zabraňují množení virů a bakterií, proto urychlí léčebný proces.

Domácí léčba je nejúčinnější

Při chřipce je nejdůležitější zůstat doma v posteli. Doma, abyste nákazu nešířili, a v posteli, protože je nutné být v klidu a teple. Výpravy do veřejné infrasauny proto nepřichází v úvahu, ideální je domácí infrasauna.

Určitě to také znáte – ráno se vzbudíte a není vám dobře. Bolí vás hlava a máte zimnici. Vstanete z postele a jen v pyžamu a papučích dojdete do pokoje, kde máte infrasaunu. Zapnete ji na 50-55 °C, sundáte pyžamo a užijete si 40 minut příjemného tepla. Zima je pryč, bolest hlavy také. Pak už jen rychlá, příjemně teplá sprcha a zpátky do peřin.

magazin-2k.cz_saunasystem_cz_04

Láká vás taková představa? Česká firma SaunaSystem vyrábí infrakabiny na míru, tu svou si tak můžete pořídit i do panelákového bytu. Například rohová infrasauna ISC s keramickými zářiči v provedení pro jednu osobu zabere jen cca 1,2 m2 a pro dvě 1,6 m2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *