Havlíkův přírodní zázrak: Opravdový zázrak pro vaši pleť

Na Magazín 2K jsem zatím nepsala o žádném produktu, který by se mi neosvědčil. Tentokrát bych se s vámi ráda podělila o recenzi na zázračnou mastičku, která má i příhodné jméno Havlíkův přírodní zázrak. Je vhodná opravdu na cokoli a dokáže udělat opravdový zázrak nejen s pletí!

Havlíkova přírodní apotéka

Havlíkův přírodní zázrak je výrobkem Havlíkovy přírodní apotéky, která čerpá ze receptur věhlasného českého lékárníka minulého století PhMr. Karla Havlíka.

Karel Havlík zastával názor, že nejlépe pomáhá sama mocná příroda. Vyráběl kosmetiku podle vlastních receptur a ze zdravých přírodních surovin, které si sám sbíral. Zároveň využíval i tradiční osvědčené receptury sahající až do 17. století. Bohužel únor 1948 činnost pana lékárníka zastavil a jeho věhlasnou sbírku kosmetických receptur zasunul hluboko pod grandiózní nástup chemie do našich každodenních životů. Více…

(Zdroj: havlikovaapoteka.cz)
(Zdroj: havlikovaapoteka.cz)

Havlíkův přírodní zázrak

Havlíkův přírodní zázrak je všestranná mast, která se dá použít od hlavy až k patě snad na cokoli:

  • místo krému pro velmi suchou a citlivou pokožku,
  • jako očního krém,
  • maska na sušší citlivou pokožku,
  • jako balzám na rty,
  • je vhodný jako krém pro dětskou pokožku celého těla,
  • na pleť s vráskami,
  • na oděrky, ekzémy a různá jiná podráždění,
  • na konečky vlasů,
  • na oslabené řasy,
  • pro pokožku s akné či lupénkou.

A jak už sám název napovídá, jedná se o čistě přírodní produkt bez chemikálií. Je tak přírodní, že mastičku můžete i sníst. Ale to by byla škoda!

Složení: Macadamia Ternifolia Seed Oil (Makadamiový olej), Cera Alba (Včelí vosk), Mel (Med), Papaver Orientale Seed Oil (Makový olej), Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (Rakytník), Royal Jelly (Mateří kašička), Propolis extract (Propolis), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (Rozmarýn), Helianthus Annuus Seed Oil (Slunečnicový olej), Glycerin (Humektant), Tocopherol (vitamin E).

havlikuv-prirodni-zazrak-2
(Zdroj: havlikovaapoteka.cz)

Tato zázračná mastička má mastnější konzistenci a pomaleji se vstřebává, což může být pro některé trochu nepříjemné, jelikož ji můžete lehce otřít do oblečení nebo naopak do povlečení. Je tedy třeba chvíli počkat, než se aspoň trochu vstřebá. Vůně masti je opravdu přírodní a příjemná.

Čím je konzervován?

Možná se ptáte, jaká je výdrž mastičky, když zde není žádná chemická látka, respektive konzervant, který by zajišťoval dlouhodobou stálost produktu. Pravdou je, že jeho konzervaci zajišťují přírodní látky jako je vitamin E a med. Nutné je ale mastičku uschovávat v suchu a temnu do 25°.

Způsoby využití

1. Udělejte si obličejovou masku: Naneste v silnější vrstvě, přikryjte teplým vlhkým ručníkem a nechte 5 minut působit.

2. Při problémech s akné: Používejte v tenké vrstvě na vyčištěnou pleť na noc a nanášejte především na problematická místa.

3. V těhotenství: Mast používejte na strie nebo na rozpraskané a bolestivé bradavky při kojení.

4. Na velmi suché a rozpraskané ruce: Namažte si v silné vrstvě na ruce, vmasírujte do pokožky a pro zvýšení účinku si nasaďte bavlněné rukavice. Nechte působit přes noc. To samé můžete aplikovat i na chodila.

Způsobů využití je opravdu mnoho a každá z vás si pro Havlíkův přírodní zázrak jistě najde své vhodné využití. Můžete se pak s námi podělit v komentářích na co Havlíkův zázrak pomohl právě vám.

Vlastní zkušenost

Na Havlíkův přírodní zázrak jsem slyšela samou chválu, a jelikož má pleť zrovna procházela špatným obdobím, zkusila jsem se vydat pro pomoc čistě přírodní cestou. A dobře jsem udělala.

Zázračnou mast od pana Havlíka používám něco málo přes měsíc. Nejdříve jsem ji používala pouze na pleť, kde se mi nemile rozšířilo akné. Byla jsme z toho zoufalá. Poctivě jsem začala mazat Havlíkův zázrak každý večer po vyčištění. Některé pupínky díky němu „uzrávaly“ rychleji. Ale jinak jsem si na zázrak musela chvíli počkat. Teď po měsíci používání mám však pleť krásně čistou, všechny možné nedostatky se zahojili a pleť má rozhodně o 90 % lepší vzhled! Věřím, že zbylých 10 % se brzy také vyplní.

O zlepšení pleti se mi také postaral výborný rozjasňující make-up od Yves Rocher. Přečtěte si o něm určitě na Magzínu 2K také.

Dále se mi před 14 dny akné rozšířilo i na záda, což jsem nikdy nemívala. Okamžitě jsem tedy problematická místa začala mazat Havlíkovým přírodním zázrakem a po 14 dnech mám záda zase opět čistá. Tentokrát mám změnu i zdokumentovanou. Posuďte samy.

havlikuv-prirodni-zazrak

Podtrženo, sečteno za mě má Havlíkův zázrak velké plus a už ho asi nevyměním za nic jiného. Sice je to větší investice, ale vyplatí se. Cena za 10 ml je 199 Kč, 50 ml stojí 599 Kč a 150 ml 1499 Kč.

 A pamatujte:

havlikuv-prirodni-zazrak-3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *