Jak na domácí pedikúru v 5 krocích

Nohy nosí tíhu každodenního života, a tak si zaslouží naši úzkostlivou péči. Obzvláště v létě byste neměly své nohy zanedbávat. Nejpohodlnější by samozřejmě bylo zajít si k pedikérce, ale to může být finančně náročné. Magazín 2K vám poradí, jak na domácí pedikúru v 5 krocích.

1. krok: Koupel

Nejprve si nohy omyjte mýdlem a odlakujte starý lak. Po té dopřejte vašim nohám horkou koupel, která dokonale připraví chodidla na proceduru. Do vody je dobré přidat ještě také koupelovou sůl. Sůl nohy dezinfikuje, ale také prokrví a provoní. Nohy nechte namočené 15 – 20 minut, mezitím můžete relaxovat u knížky nebo poslechu příjemné hudby.

2. krok: Odstranění zrohovatělé kůže

Nyní můžete změklou kůži opatrně odstranit pomocí pemzy, pilníku nebo speciální škrabky. Kůži odstraňujte v místech, která jsou vystavovaná největšímu tlaku – paty a spodní strany prstů. Až budou vaše nohy úplně hladké, dopřejte si ještě peeling na nohy a dobře s ním nohy promasírujte, opláchněte a osušte.

3. krok: Úprava nehtů

Vezměte si k ruce kleštičky na nehty, špachtličku na čištění okrajů nehtu a pilník. Kleštičkami si ostříhejte nehty do hranata, zabráníte tak nepříjemnému zarůstání nehtů. Špachtličkou vyčistěte volný okraj nehtu a také nehet po stranách. Nyní můžete nehty upravit ještě pilníkem.

(Zdroj: pinterest.com)
(Zdroj: pinterest.com)

4. krok: Výživa

Vaše chodila také potřebují dostatečnou výživu a zvláčnění. Namažte je vhodným krémem určeným přímo na nohy. Tyto krémy mají speciální účinné a dezinfekční složky, navíc vaše nohy příjemně odlehčí. Nejlépe pak uděláte, když si budete nohy mazat dvakrát až třikrát do týdne vždy večer před spaním a pro zvýšení účinku si nasadíte na noc ponožky.

5. krok: Lakování

Stejně jakou péči věnujte nehtům na rukou, měly byste ji věnovat i těm na nohách. Před barevným lakem naneste nejprve podkladový lak, který je ochrání před zežloutnutím. Po té můžete hned začít lakovat barevně. Na závěr použijte nadlak pro rychlé schnutí. Tento proces vám zaručí výdrž vašeho laku až několik týdnů, což oceníte zejména v létě, kdy své nožky vystavujte nejvíce.

(Zdroj: weheartit.com)
(Zdroj: weheartit.com)

S pedikúrou nepolevujte ani v létě, není to totiž jen estetická záležitost, ale zamezíte tak také zarůstání nehtů a vzniku kuřích ok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *