Jak se přimět dělat domácí práce a ještě si to užít

Měly byste uklízet a najednou máte chuť zrovna koukat na televizi? Nebojte se, nejste samy, většina z nás je taková. Tedy kromě těch, co jsou posedlé pořádkem. Všechny bychom chtěly mít čistý byt či dům, ale nemáme čas dělat ho pravidelně. Existuje několik tipů, které vás motivují snáze dělat domácí práce.

1. Pusťte si svou oblíbenou hudbu

Je vždy snazší uklízet, zatímco hraje vaše oblíbená hudba na pozadí. Hudba vás bude motivovat k pohybu, takže pak bude snazší něco dělat a ani uklízení už nebude tak nudné.

2. Pozvěte si návštěvu

Jakmile pozvete na návštěvu přátelé nebo rodinu, budete chtít samy co nejlépe a nejrychleji uklidit. Bylo by trapné pozvat je do nepořádku. Tentokrát tedy nebude možnost úniku od domácích prací.

(Zdroj: pinterest.com)

3. Inspiruj se online

Existuje tolik webů, kde můžete najít inspiraci pro váš byt či dům. Spoustu myšlenek, jak na výzdobu nebo tipy na úklid. Můžete získat nové nápady a pohled na bydlení. Snad si pak také zamilujete hýčkání svého obydlí.

(Zdroj: pinterest.com)

4. Přiveďte své přátelé nebo rodinu na pomoc

Máte-li někoho, kdo vám může s úklidem pomoct, neváhejte. Úklid se pak stane zábavou a bude a bude hotov raz, dva! Někteří lidé rádi uklízí, tak budou určitě rádi, že vám mohou pomoct. Na oplátku jim můžete uvařit skvělé jídlo nebo upéct dobrý zákusek.

5. Relaxujte

Může to znít překvapivě, ale i domácí práce vám mohou pomoci uvolnit se, jakmile si na ně zvyknete. Můžou vám pomoci utéct od každodenního stresu. Díky úklidu se budete cítit doma mnohem užitečnější a ještě větší vám pak přinese radost konečný výsledek.

(Zdroj: pinterest.com)

6. Vytvářejte nový vzhled

Tu a tam něco změňte, přesuňte dekorace, přeorganizujte poličku nebo si kupte do bytu něco pěkného. Můžete to dělat při každém větším úklidu. Malé změny čas od času vám udělají dobře.

(Zdroj: pinterest.com)

7. Hubněte

Možná vás to napadlo už dříve, ale úklid vašeho domova vám opravdu může pomoci shodit pár kil. Při úklidu totiž také spalujete jako při cvičení.
  • Praní prádla 73 kalorií
  • Stlaní postele 68 kalorií
  • Vaření 85 kalorií
  • Mytí nádobí 78 kalorií
  • Žehlení 78 kalorií
  • Utírání prachu 85 kalorií
  • Zametání 112 kalorií
  • Vysávání 119 kalorií
  • Mytí oken 102 kalorií
Samozřejmě, že počet spálených kalorií se může lišit v závislosti na tom, kolik úsilí do dané činnosti vložíte. Pokud nechcete chodit do posilovny, může to být skvělá možnost, jak zabít dvě mouchy jednou ranou.

Dejte vědět, co pomáhá vám, abyste se přiměly dělat domácí práce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *