Malé černé: Nutnost v každém šatníku

Malé černé navrhla Coco Chanel, protože chtěla vytvořit jednoduché a cenově dostupné šaty pro každou ženu. A povedlo se! Nejvíce malé černé proslavila Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Takže pokud je ještě nemáte ve svém šatníku, je to velká chyba!

Svůj název malé černé získaly, neboť jejich barva je v zásadě jen černá. Vyznačují se svou jednoduchostí a universálností. Nejsou příliš krátké ani dlouhé až na zem. Dají se kombinovat téměř s čímkoli a hodí se na jakoukoli příležitost. A to je činí dokonalými.

Šaty pro všechny typy postav

Černá barva dokáže divy! Zamaskuje kde jaký faldík nebo větší bříško, a nádherně zdůrazní štíhlou postavu. Pokud zvolíte správný střih i materiál, nikdy s nimi nešlápnete vedle.

Jak malé černé nosit

Možná to bude znít přehnaně, ale hodí se opravdu kamkoli. Ať už se chystáte na večírek- stačí šaty doplnit o perlový náhrdelník, rukavičky a černé lodičky. Vytvoříte styling ze Snídaně u Tiffanyho. Jednoduchý, nadčasový a vždy elegantní.

Malé černé ale nepatří jen na večírky. Noste je i během dne na různé příležitosti. Pokud vyrazíte do města, vezměte si k nim červený trenčkot. Nebo šaty odzdobte výraznou kabelkou a ukažte svému okolí svůj vytříbený vkus.

A co takhle zkusit barevné punčochy? Stojí jen pár korun, ale výsledný efekt bude stát za to. Černá barva má prostě výhodu, že si bude rozumět s jakýmikoli jinými barvami, takže výběr kombinací je nekonečný.

Všechny materiály vypadají dobře

Ať už máte raději šaty bavlněné nebo dáte přednost šifonu, krajce či dokonce kůži – všechny materiály budou v černé vypadat dobře. Je to prostě černá, jak prosté.

Nikdy nevyjdou z módy

Můžete klidně investovat do dražšího kousku malých černých a v šatníku vám vydrží roky. Malé černé jsou stálicí již přes 50 let, takže jen tak z módy nevyjdou.

Nemusíte se ale bát, že šaty můžete koupit jen za draho. Malé černé už nyní najdete ve všech módních řetězcích jako H&M, Mango, Zara, Bershka a spoustu dalších… Určitě vyberete opravdu krásné módní kousky do tiscíkoruny.

(Zdroj: pinterest.com)

Jsou to také universální šaty na cestování. Mohou se nosit v každé zemi bez ohledu na kulturní kořeny. A pokud býváte nerozhodná a často tápete co na sebe, vždycky můžou být váš záchranný bod. Hodí se jak na první schůzku, tak do kanceláře chystáte-li se po práci někam do baru. Stačí přidat lodičky, sáčko a můžete vyrazit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *