Návod, jak na dokonalý make-up

Pro některé z nás je make-up každodenní samozřejmostí, pro někoho to však stále může být velká neznámá. Většinou nám všem jde ale o to, aby vypadal co nejpřirozeněji a co nejdéle vydržel. Magazín 2K tu pro vás má návod a užitečné tipy, jak dosáhnout dokonalého make-upu.

(Zdroj: pinterest.com)

Vyberte ten správný make-up

Vše začíná již při výběru správného make-upu. Pokud zvolíte špatný odstín, nikdy nedocílíte kýženého výsledku. Měly byste dobře znát typ své pleti a podle něho se také zaměřit na druh make-upu. Kldině si zajděte do parfumerie a nechte si poradit od odborníků.
Tekutý
Vhodný spíše na přirozené líčení. Kryje drobné nedokonalosti a hodí se téměř na všechny typy pleti, krom té příliš vysušené. Pokud máte mastící se pleť, dejte si jen pozor na množství olejů ve složení.
Pěnový
Make-up našlehaný do pěny se dobře roztírá a skvěle splyne z pletí. Při aplikaci se mění v jemný prášek. Nejlépe se hodí na mastnější pleť.

Minerální
Vhodný pro citlivou a problematickou leť – využívá přínosy přírodních minerálů.
Pudrový
Za sucha plní funkci pudru, pokud jej navlhčíte, stává se z něho make-up. Překryje všechny vady na pleti.

Pokud už víte, jaký druh make-upu vám bude nejvíce vyhovovat, můžete se zaměřit na výběr odstínu. Make-up nezkoušejte na hřbetu ruky. Ruce máte přirozeně tmavší než obličej, tak abyste se pak doma nedivily! Make-up si v tenkém proužku naneste na dolní okraj čelisti. Zkuste tři různé odstíny vedle sebe, a ten který nejlépe splývá s vaší pletí, ten si vyberte.

Důležitý je podklad

Perfektnímu make-upu samozřejmě předchází každodenní pečlivá péče o pleť. Před nanesením make-upu mějete pleť dokonale vyčištěnou a ošetřenou pleťovým krémem.
Výborným pomocníkem je podkladová báze, která nejen sjednotí a vyhladí pleť, ale také prodlouží výdrž dokonalého make-upu o několik hodin! Za sebe mohu doporučit bázi pod make-up od Dermacol, kterou mimo jiné doporučuje i Unie kosmetiček.

Šikovné pomůcky

Samozřejmě nejlepším a nejšikovnějším pomocníkem jsou vaše prsty. Díky tělesné teplotě s nimi dobře make-up zapracujete. Dávejte však pozor, abyste vždy měly ruce pořádně umyté a neroznášely si tak po obličeji nečistoty a bakterie.

Houbičky už jsou pro ty, co mají větší zkušenosti a cit pro líčení. Štětce na make-up také vyžadují trénink, ale výsledný efekt je s nimi nejdokonalejší. Můžete ale vyzkoušet i kombinovanou techniku – nejdříve naneste make-up štětcem nebo houbičkou a po té dolaďte prsty.

(Zdroj: pinterest.com)

Jak správně make-up nanést

  1. Líčení aplikujte nejlépe na denním světle. Umělé světlo vás může svádět zbytečně líčení přidávat a výsledný efekt by pak nemusel být moc přirozený,
  2. Na vyčištěnou pleť naneste podkladovou bázi a korektorem zamaskujte nedokonalosti.
  3. Make-up (pokud používáte tekutý, naneste si ho nejdříve na hřbet ruky) začněte nanášet pod očima a pokračujete od středu obličeje směrem ven.
  4. S make-upem pracujte opatrně dobře ho roztírejte, aby vám neulpíval ve vráskách. Dejte také pozor na přechod mezi obličeje a krkem.
  5. Při nanášení se vyhněte obočí a kořínkům vlasů na čele. Zbytečně byste na něj upozorňovaly.
  6. Skvrnky, které nadále prostupují ještě jednou jemně přetřete korektorem a rozetřete do ztracena.
  7. Na závěr zafixujte make-up transparentním pudrem.


Make-up během dne

Na pleť během dne působí spousta vnějších vlivů, takže make-up dostává zabrat. Pleť se může lesknout a make-up nemusí vypadat moc dobře. Může vás to svádět si pleť přepudrovat, ale to je zásadní chyba, díky které si z make-upu uděláte nevzhlednou masku. Raději si vezměte papírový ubrousek a přebytečný make-up z pleti odsajte. Uvidíte, že obyčejný ubrousek dokáže udělat zázraky. Po té můžete jen lehce přepudrovat.

Večer samozřejmě nezapomeňte make-up dokonale odlíčit! Je na vás, jaký typ přípravku použijete – mléko, gel či micelární vodu. Důležité je na závěr také použít pleťové tonikum k dočištění, aby jste pleti vrátily zpět přirozené pH. Kůže se tak vrátí do rovnováh, stáhnou se póry a pleť bude opět hladká.

Separator image Posted in Krása.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *