Nepěnivý šampón od Yves Rocher

Pokud toužíte po méně chemické péči o vaše vlasy, možná vás, stejně jako mě, zaujme nepěnivý šampón pro každodenní použití od Yves Rocher. Jaké má účinky na vlasy se dozvíte v recenzi Magazínu 2K.

Yves Rocher si při výrobě nového nepěnivého šampónu nechal inspirovat americkou metodou „no poo“, což je metoda, při které se k mytí vlasů nepoužívá žádný šampón. Yves Rocher tedy vyvinulo velmi šetrný šampón bez použití silikonů, parabenů a především sulfátům. Obsahuje 99 % přírodních látek, především tedy výtažek z BIO hlohu. Tento šampón chrání jemnou strukturu vlasů a je vhodný na každodenní použití, aniž by vlasům nějak uškodil.

(Zdroj: yves-rocher.cz)
(Zdroj: yves-rocher.cz)

Co jsou to sulfáty?

Nejčastěji to bývají sodiumlaurylsulfát (na obalech je uvedený jako Sodium lauryl sulfate nebo SLS) a laurethsulfát sodný (Sodium laureth sulfate, SLES). Jsou to látky běžně obsažené v kosmetice jako jsou sprchové gely, mýdla, zubní pasty nebo šampóny a kondicionéry. V přípravku zastávají úlohu čistící, ale také pěnící. Díky nim se umyjeme, tak jak jsme zvyklé – se spoustou pěny.

Nevýhodou je, že pokožku zbavují nejen nečistot, ale potřebné vlhkosti a ochranného filmu. Můžou způsobovat podráždění a různé alergie. Jsou tedy nevhodné pro osoby s citlivou pokožkou, alergiky a malé děti.

Vlastní zkušenost s nepěnivým šampónem

Patřím k těm typům žen, co si musí mýt vlasy každý den, proto mě novinka nepěnivého šampónu pro každodenní použití zaujala. Asistentka v obchodě Yves Rocher mě informovala o všech výhodách a způsobu použití. Překvapivé je, že při používání nepěnivého šampónu od Yves Rocher už není potřeba používat kondicionér. Za prvé, použitím kondicionéru byste potlačily veškeré účinky nepěnivého, šetrného šampónu a za druhé, kondicionér už ve výsledku stejně nepotřebujete.

nepenivy_sampon_pro_kazdodenni_pouziti-3

Další výhodou nepěnivého šampónu bez sulfátů a silikonů je tedy, že nezatěžuje vlasy, které jsou po něm krásně jemné a výborně se rozčesávají i bez použití kondicionéru.

Co se týče konzistence, připomíná šampón spíše krém nebo kúru na vlasy. Z počátku vám může způsob použití dělat problémy. Je to opravdu jiné, než umývání vlasů s klasickým šampónem. Musíte si dát záležet, abyste mycí krém nenesly opravdu po celé délce vlasů a zejména u pokožky hlavy, kde mají vlasy tendenci se více mastit. Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré po nanesení šampónu vlasy ještě namočit znovu vodu, abyste mohly lépe šampón zapracovat. Po té už zbývá jen důkladné oplachování, se kterým si také dejte načas.

Opravdové účinky Low Shampoo od Yves Rocher nepoctíte ihned po prvním umytí, bude chvíli trvat, než z vlasů smyjete nabalené silikony a sulfáty. Budou žadonit o klasický šampón a budou se také více mastit. Avšak po týdnu až deseti dnech si zvyknout. Vlasy budete mít krásně uhlazené a hebké na dotek. Za mě tedy nepěnivý šampón má ANO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *