Nezapomínejte pečovat o pleť ani v zimě!

Zima je definitivně tady! Sníh, mráz a studený vítr, to vše k zimnímu období neodmyslitelně patří. Stejně jako suchá kůže na rukou, obličeji a popraskané rty. Naše pokožka potřebuje v zimě speciální péči, a pokud chceme zimu přežít stále krásné, neměly bychom ji zanedbávat.

Žádné hydratační krémy v zimě?

Určitě už jste také slyšely nebo četly, že v zimě byste měly přestat používat hydratační krémy a krémy, které obsahují vodu. Proč? Aby vám voda z krému na pleti nezamrzla. Zkoušely jste si to někdy vůbec představit? Je to samozřejmě hloupost.

(Zdroj: pinterest.com)
Moderní přípravky na obličej se snadno vstřebávají a umožňují pronikání hydratačních látek do hlubších vrstev kůže, takže žádné riziko v tomto slova smyslu nehrozí. Pokud navíc používáte make-up, máte vytvořený dokonalý ochranný štít proti zimě.

Čeká-li vás opravdu dlouhý pobyt na mrazu, pak zvolte výživné krémy s vitaminy, panthenolem, ceramidy a dalšími ochrannými a výživnými látkami.

Domácí péče

Kromě každodenní péče jako je odličování a čištění pleti mlékem a tonikem bychom měli pravidelně aplikovat peeling a pleťovou masku. U peelingu však buďte obezřetné a používejte spíše jemnější variantu a jen velmi zřídka (1x za 14 dní).

(Zdroj: pinterest.com)
Masku volte dle typu vaší pleti. Můžete si vybrat například masku hydratační, výživnou, pro suchou a citlivou pleť, zklidňující, stahovací nebo třeba čistící.

Nezapomínejte ani na zbytek těla!

Další část těla, kterou v zimě nejvíce vystavujeme chladu, jsou ruce. Především nezapomínejte na nosit rukavice a bez krému na ruce v kabelce ani nevycházejte. Ruce si namažte po každém umytí a nebo také vždy, jakmile budete cítit nepříjemné pnutí.

(Zdroj: pixmac.cz)
Hodně problémové bývají také rty. Pokud si myslíte, že vám postačí lesk na rty nebo rtěnka, jste na omylu! Neobejdete se bez výživného balzámu. Vybírejte s obsahem včelího vosku, glycerinu nebo bambuckým máslem.

Celé tělo pak vždy po koupání nezapomínejte dobře namazat tělovým mlékem či olejíčkem.

(Zdroj: pinterest.com)

Alergie na mráz

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale stejně jako existuje alergie na slunce, existuje i alergie na mráz! Alergie se objeví během pár minut nejčastěji kolem teploty 0°C. Projevuje se otokem nezakrytých míst, tedy na rukou a obličeji, zarudnutím a popraskáním pokožky.

Ať už se tedy na zimu těšíte či ne, nezapomínejte pečovat o svou pleť, ruce a rty. A hlavně – mažte se, mažte se a mažte se! Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *