Plesová sezóna je tu: Zásady, jak vybrat správné šaty

Plesová sezóna startuje, a tak je určitě třeba doplnit šatník o krásnou padnoucí róbu, se kterou na plese zazáříte. Magazín 2K pro vás má zásady, jak vybrat správné plesové šaty.

Řiďte se typem postavy

První věcí, kterou byste se měly řídit, je váš typ postavy. Buďte k sobě soudné a vybírejte takové šaty, které zakryjí vaše nedostatky a vyzdvihnou přednosti. Silnější postavám sluší empírový střih volně spuštěný od prsou.

(Zdroj: pinterest.com)
Pokud vás trápíš širší boky, můžete si vybrat zdobnější vršek a odpoutat tak pozornost. To samé můžete udělat trápí-li vás opačný problém. Máte-li menší hrudník, nebojte se ukázat nohy. Volte šaty se svůdným rozparkem!

Vhodná délka je základ

Pozor si dávejte na délku šatů. Šaty těsně nad hýždě můžou být krásné, ale na formální událost jako je ples, se rozhodně nehodí.  Pokud jde o ples vyšší společnosti, měla by žena vždy volit dlouhé šaty.

(Zdroj: pinterest.com)
Štíhlé a mladé ženy si mohou krátké šaty dovolit například na maturitní nebo méně formální plesy či večírky. Zapomeňte na kombinace kalhotových kostýmků nebo overalů. Na ples se tento typ nehodí za žádné situace, byť oblečení vypadá sebevíc slavnostněji. Dáma by vždy měla volit šaty.

Dejte na svůj instinkt

Při výběrů šatů platí, stejně jako u kteréhokoli oblečení, že se musíte především cítit dobře. Pokud si výběrem nejste příliš jisté, raději se poohlédněte po šatech jiných. Myslete také na to, že na plese jistě nebude jen stát v pozoru. Raději se v šatech projeďte po obchodě. Šaty vás nesmí nikde tlačit a při pohybu nesmí nikde odstávat ani vytvářet nehezké záhyby a faldy.

Boty a kabelka

K šatům by také měly ladit boty i kabelka. Jak barvou tak i svým charakterem. Zvolte klidně výraznější lodičky a ty, které nosíte běžně ke kostýmku nechte doma. V botníku rozhodně nechte i nízké boty nebo balerínky!

Na ples se nehodí ani velké kabelky, spíše malé psaníčko. Jedině ženy silnějších postav si však větší kabelku mohou dovolit, nikoli však tu, co běžně nosíte do města na nákupy. Malé psaníčko by v tomto případě totiž mohlo působit nepatřičně.

(Zdroj: pinterest.com)

Třešnička na dortu

Dále dle šatů volte také další doplňky, jako jsou náramky, řetízky a náušnice. K hodně zdobeným šatům už je zbytečné volit přehnané doplňky. Naopak k jednoduchým šatům si můžete dovolit výraznější doplněk. Řiďte se však pravidlem, že méně je někdy více a v jednoduchosti je krása. A především si nezapomeňte ples také užít“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *