Přírodní mořská houba: Šetrné odlíčení jedním tahem!

Vyhoďte všechny odličovací tampóny, houbičky a nahraďte je přírodní mořskou houbou. Budete mile překvapeny! Jako já.

Přírodní mořská houba je stavěna, stejně jako korál, z mořského vícebuněčného živočicha a žije v teplých mořích. Existuje přes 2700 druhů mořských hub, ale ke kosmetickým účelům slouží jen asi 20 z nich.

Při výlovu mořských hub nedochází k ničení životního prostředí. Ba naopak! Výlov mořských hub je velice šetrný a zanechává povrch mořských hub neporušený. U mořských hub pak dochází k samovolné reprodukci, většinou v houbu zdravější a objemnější.
(Zdroj: pinterest.com)

Vlastnosti mořské huby

Mořská houba se vyznačuje nejen svou výbornou savostí, ale také svými antibakteriálními, antiseptickými a dezinfekčními účinky. Zatímco na obyčejné umělé houbě se vám usadí po pár použití samé bakterie a nečistoty. Mořská houba si s nimi sama poradí. Je tedy vhodná i pro problematickou pokožku. Disponuje také svou jemností a měkkostí, proto je velice šetrná pokožce i nejcitlivějšího obličeje.

(Zdroj: pinterest.com)

Nutno zmínit, že mořské houby obsahují také velké množství jódu, který se nejlépe vstřebává přes pokožku. Příznivě tedy podporuje funkci štítné žlázy. Brání zvyšování cholesterolu v krvi a rozvoji arteriosklerózy.

Použití

Mořská houba má mnoho využití. Jedním z nich je, již zmiňované, odličování a péče o pleť. Mořská houba se prodává v mnoha velikostech a je možno jí tedy využít pro celkovou osobní hygienu, k masáží, saunování nebo dokonce najde své praktické využití i v domácnosti – úklid a čištění předmětů. Pro své vlastnosti je vhodná také k ošetření drobných poranění nebo pro vyhlazování strií.

(Zdroj: pinterest.com)

Vlastní zkušenost

Popravdě jsem nejdříve moc nevěřila, že přírodní mořská houba je opravdu takový zázrak. Nakonec jsem se ale nechala zlákat karibskou mořskou houbou z Manufaktury za 79 Kč. Po prvním použití jsem byla mile překvapena. Po namočení houba opravdu neuvěřitelně změkla a ještě více zmohutněla.

Při odlíčení jsem nejdříve nanesla na obličej čistící gel a po té začala smývat mokrou mořskou houbou. Myslela jsem si, že na oči budu muset využít tampónky. Ale nemusela jsem! Doslova jedním tahem jsem smyla všechna líčidla,a  to podotýkám, že se maluji opravdu výrazně.

Houbičku jsem propláchla pod vodou a byla hned jako nová. Od teď na ní nedám dopustit a vážně uvažuji o pořízení velké mořské houby na mytí celého těla.

Máte také zkušenosti s mořskou houbou?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *