Recenze: Šampon a balzám se solí z Mrtvého moře Manufaktura

Jako každá z nás jsem v kosmetice vyzkoušela snad cokoli. Tentokrát jsem se však vydala přírodnější cestou. Konkrétně jsem se rozhodla vyzkoušet produkty k péči o vlasy značky Manufaktura.

Kosmetika Manufaktura je vyráběna v Čechách s důrazem na kvalitu a podílem ruční práce. Do kosmetiky jsou používány převážně tradiční přírodní suroviny a dalším plusem je, že kosmetika není testována na zvířatech.

Dead Sea Tradition

Šampón a balzám na vlasy jsou z kosmetické řady Dead Sea Tradition založené na použití bahna a soli z Mrtvého moře. Mrtvé moře je specifické svou vysokou koncentrací minerálů, stopových prvků a specifický mikroorganismů, které blahodárně působí na lidský organismus, psychiku, pleť a vlasy. Obsah minerálů Mrtvého moře pomáhá s kožními problémy, jako je lupénka, dermatitida, eksém, akné, lupy či ztráta vlasů.

(Zdroj: pinterest.com)

Šampón se solí z Mrtvého moře

Šampon Dead Sea Tradition Manufaktura ocení lidí s citlivější pokožkou, ekzémy, lupy a lupénkou. Je vhodný na normální až mastné vlasy. Proto jsem si ho vlastně pořídila. Šampón obsahuje zmiňované minerály z Mrtvého moře, které napomáhají obnovit vlasovou strukturu a příznivě působí na pokožku hlavy.
manufaktura-vlasovy-sampon-se-soli-z-mrtveho-more-a-panthenolem
(Zdroj: manufaktura.cz)
Dalšími příznivými látkami pro organismu, které šampón obsahuje, jsou panthenol, lanolin a výtažek z pšenice. Nejen šampón, ale celkově kosmetika z řady Mrtvého moře má jemnou bezalergenní parfemaci.

Balzám se solí z Mrtvého moře

Složení balzámu zůstává obdobné jako u šampónu. Balzám na vlasy Dead Sea Tradition navíc napomáhá lepšímu rozčesávání vlasů, odstraňuje z nich nepříjemný elektrostatický náboj a chrání je.

manufaktura-regeneracni-vlasovy-balzam-se-soli-z-mrtveho-more-a-panthenolem
(Zdroj: manufaktura.cz)

Vlastní zkušenost

Co šampón a balzám od Manufaktury sliboval, to také dodržel. Vlasy jsou krásně hebké a uhlazenější, než jsem měla obvykle. Nemastí se tak rychle a vydrží o den déle více nadýchané. Já si je ale stejně ráda myju často (síla zvyku), takže nedokážu posoudit jak dlouho vlasy vydrží bez umytí. Žádným kožním problém netrpím, takže ani zde nemohu posoudit jeho účinek. Od zákaznic jsem ale slyšela samé kladné ohlasy.

Co se týče balení, které se může zdát nepraktické – chybí dávkovač – není se čeho bát. Šampón není tolik tekutý, abyste jeho dávkování nemohly lehce zkorigovat. Navíc na jedno umytí vám stačí celkem malé množství šampónu i balzámu. Dobře pění a vůně na vlasech jde cítit ještě dlouho po umytí. Já osobně jsem spokojená a těmto produktům z Manufaktury určitě nějakou dobu věrná ještě zůstanu.

Máte také zkušenosti s kosmetikou manufaktura?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *