Suchý šampon Schwarzkopf aneb jak na mastné vlasy bez mytí

Někdy se může stát, že nám nezbývá čas si umýt vlasy. Nebo se nám prostě jen nechce. Tak či tak je dobré u sebe mít „první pomoc“ v podobě suchého šampónu. Já jsem otestovala suchý šampón Refresh Dust od Schwarzkopf a nestačila jsem se divit!

Možná jste se k používání suchých šampónů zatím neodvážily, jelikož vás mohly zastrašit špatné zkušenosti se slepenými vlasy nebo ulpění prášku na vlasech. Přiznám se, že jsem dříve suchých šampónům také moc nevěřila. Pravdou ale je, že když si vyberete kvalitní výrobek a budete správně aplikovat dle pokynů na obalu, není se čeho bát.

Kvalitní výrobek opravdu splní, co výrobci slibují. Suché šampóny jsou šetrné k vlasům i pokožce, protože většinou bývají složené z přírodních složek a navrátí život zplihlým vlasům během pár minut.

Jak fungují suché šampóny?

Suchý šampón jemně absorbuje maz, jak z vlasů tak i pokožky hlavy. Jednoduchou aplikací docílíte svěžího vzhledu a přirozeného objemu. Suchý šampón vám pomůže opět získat reprezentativní vzhled, pokud jste například na cestách nebo nemáte čas na mytí vlasů. Můžete si vybrat ze suchých šampónů v prášku nebo rozprašovači. Záleží, co vám bude více vyhovovat.

Suchý šampón Refresh Dust Schwarzkopf

Suchý šampon Refresh Dust je opravdu skvělý pomocník v boji s mastnými vlasy. Dokáže vlasům vrátit svěžest, navíc dodá i objem a lehce tuží, takže s ním vlasy i dobře vytvarujete. Má velký rozstřik a rozptyl, tudíž není třeba ho používat v tak velké míře, což vzhledem k vyšší ceně oceníte. Je navíc v praktickém rozprašovači. Cena balení 300 ml je 179 Kč.

suchy-sampon-schwarzkopf-aneb-jak-na-mastne-vlasy-bez-myti-3

Použití je opravdu jednoduché! Stačí si vlasy rozdělit na části a vždy nanést (ze vzdálenosti 20 cm) opravdu jen na ta nejhorší místa u pokožky hlavy. Nechat chvíli působit, po té promnout prsty a vykartáčovat. Není dobré šampón aplikovat pouze na vrch hlavy, nedosáhly byste tak kýženého účinku.

Zůstanou-li vám po šampónu bílé skvrny, stačí dobře vlasy promnout prsty nebo použít vlhký ručník a místa jemně otřít. Dávejte si dobrý pozor na vzdálenost aplikace, z přílišné blízkosti by se vám mohly vlasy slepit.

Vlastní zkušenost

Poslední dobou mě trápily mastné vlasy i po umytí. Večer jsem si vlasy umyla, vyfénovala a ráno je opět měla u hlavy mastné. Kadeřnice mi doporučila suchý šampon Refresh Dust od Schwarzkopf . Schválně jsem si kvůli tomu nemyla jeden večer vlasy, abych suchý šampón mohla otestovat v plné parádě.

Vlasy jsem měla po dvou dnech nemytí dost zplihlé i mastné. Suchý šampon od Schwarzkopf si s nimi však hravě poradil. Nečekala jsem tak skvělý výsledek. Pro dosažení výsledku stačilo nanést opravdu přiměřené množství, po té jsem vlasy vykartáčovala, aby se šampón dostal i na zbytek vlasů.

Můj účes byl zase hezky svěží, uhlazený a krásně nadýchaný. Žádné bílé stopy ani slepené vlasy. Co bylo další plus, že šampón Refresh Dust navíc krásně voní a vlasy po něm měly příjemnou lehkou vůní. Člověk může zase hned vyrazit mezi lidi a zabere mu to jen 5 minut!

suchy-sampon-schwarzkopf-aneb-jak-na-mastne-vlasy-bez-myti-4

Refresh Dust nepoužívám každý den, spíše jen pokud zrovna nemám čas, nebo se mi nechce každý den mýt vlasy. Je to ale také dobrý pomocník, pokud máte rovnou ofinu a trochu vám přes noc zplihne. Můžete nastříkat do rozdělené ofiny, hezky promnout a ofina je zase svěží a dostane i super objem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *