TOP 10 způsobů, jak využít ovesné vločky

Je snad lepší způsob, jak začít den, než s ovesnými vločkami ke snídani? Mnohé z vás ani netuší, že ovesné vločky jsou mnohem víc, než jen jídlo.

Ovesné vločky jsou bohaté na vlákninu, omega-3 mastné kyseliny, thiamin, železo a beta-glukan a mají nízký obsah nasycených tuků, cholesterolu a sodíku. Jsou tedy velmi přínosné pro zdraví. Takže co uděláte, když vám zbudou ovesné vločky? Vyhodíte je? Magazín 2K říká ne!

Mějte talíř plný vitamínů a minerálních látek, a použijte jeden z 10 způsobů, jak zlepšit vaše celkové zdraví.

1. Léčba akné

Jak bylo uvedeno výše, oves má vysoký obsah vitaminů, které jsou dobré pro kůži. Takže zalijte ovesné vločky horkou vodu, udělejte z nich kaši a nechte vychladnout. Po té aplikujte ovesnou kaši na obličej jako masku a nechte 15 minut působit. Nakonec opláchněte vodou. Je to skvělá léčba akné.

(Zdroj: hercampus.com)

2. Na suchou a podrážděnou pokožku

Ovesné vločky jsou ideální pro podrážděnou, suchou nebo od slunění spálenou pokožku. Mají pozitivní uklidňující účinky. Určitě jste si v obchodě už někdy koupili kosmetický přípravek, ve kterém byl oves. Takže si opět udělejte ovesnou kaši a jemně naneste na postiženou část vaší kůže, která potřebuje zklidnit a po několika minutách opláchněte vodou.

3. Zápach

Oves je skvělý pro neutralizaci zápachu. Máte-li nepříjemný zápach pocházející z některé části svého pokoje, umístěte tam otevřenou nádobu ovesných vloček. Kuřáci často dávají oves do svého popelníku, protože neutralizuje i cigaretový zápach.

4. Domácí lázně

Napusťte si teplou vanu, přidejte dva šálky ovesných vloček, jeden šálek mléka a lžíci medu. Ponořte se to této lázně minimálně na 20 minut a relaxujte. Po koupeli budete mít neuvěřitelně jemnou kůži. Mléko a med zjemní pokožku, ovesné vločky ji navíc ještě vyživí. Je lepší způsob, jak zakončit rušný den?

(Zdroj: goodhousekeeping.com)

5. Obličejový scrub

Použijte dvě polévkové lžíce ovesných vloček, přidejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody a trochu vody. Naneste na pleť a jemně masírujte. Setřete po 10 minutách studenou vodou. Ovesný scrub vám opět pomůže při boji proti akné a jiným nedokonalostem pleti. Na rozdíl od pleťové masky má scrub ale hrubší strukturu.

(Zdroj: feelgoodstyle.com)

6. Modelína pro děti

Proč by nemohly mít vaše děti přírodní modelínu na hraní? Přidejte 1 díl ovesných vloček, 2 díly hrubé mouky, 1 díl vody, potravinářské barvivo – vše smíchat a může se začít tvořit.

7. Ovesné cukroví

V míse smícháme opražené ovesné vločky, 160 g másla, 200 g polohrubé mouky, 150 g moučkového cukru, 2 vejce a 1/2 moučkového cukru. Po té na plech uděláme lžičkou kopečky nebo kuličky. Pečeme do růžova.

(Zdroj: pinterest.com)

8. Větší energie

Vědci zjistili, že ovesné vločky doplňují hladinu energie při konzumaci nejméně 3 hodiny před tréninkem. Pomáhají také efektivněji a rychleji tělu spalovat tuk. Takže místo zatěžovaní vašeho žaludku těžkým jídlem, jezte prostě ovesné vločky.

9. Pečujte o svého psa

Stejně jako lidé, pes také potřebuje pečovat o kůži. Může ji mít suchou nebo spálenou od sluníčka, takže nenechte svého psa trpět. Naplňte vanu vlažnou vodou, přidejte oves a dejte vašeho psa do koupele.

10. Chléb z ovesných vloček

Udělejte si výborný, křupavý domácí chleba. Akorát místo mouky přidejte ovesné vločky. To samé můžete udělat s jakýmkoli jiným pečivem nebo palačinkami. Je to zdravější způsob a díky vláknině se budete cítit více plnější.

(Zdroj: judicialpeach.com)

Věřily byste, že jde tolik věcí dělat s ovesnými vločkami? Vyzkoušejte rady Magazínu 2K a dejte mi vědět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *