TOP 5 vánoční filmy, které se nikdy neomrzí

Na Vánoce se to pohádkami a filmy v televizi jenom hemží. Některé nám lezou krkem a některé jsou naopak fajn, že bychom je mohly vidět pořád. Magazín 2K pro vás má tedy TOP 5 vánočních filmů, které se nikdy neomrzí.

1. Láska nebeská

Jeden z romantických filmů, který vás zaručeně pohladí na duši. Prostředí vánočního Londýna ve vás navíc probudí tu správnou sváteční náladu. Ve filmu se odehrávají čtyři různé příběhy lásky – někdy romantické, někdy smutné, někdy pošetilé. Ve filmu také zazní známá písnička od Billyho Macka Christmas Is All Around. A v hlavní rolích uvidíte například Keiru Knightley, Hugha Granta nebo Colina Firtha.

2. Ukradené Vánoce

Tim Burton je prostě nepřekonatelný. Jeho filmy mají zvláštní nádech kouzla a ještě když se k tomu přidá úžasná hudba od  Dennyho Elfaman, máme na svět pohádku nejen pro děti. V hlavní roli uvidíte postavičky, které jsou tak škaredé, až jsou hezké a oplývají tím nejčernějším humorem. Nutno podotknout, že film je z roku 1993 a na ČSFD získal 85 %.

3. Polární expres

Je hodně vánočních pohádek, ale tuhle bych zařadila na vrchol žebříčku těch vydařených. Navíc je natočena průkopnickou metodou „performance capture“: výkony živých herců byly zaznamenány na kameru a potom přeneseny do stylizovaného světa počítačové animace. Pohádkový příběh plný neuvěřitelných efektů nadchne nejen vaše děti. V hlavní roli Tom Hanks, který ztvárnil roli strojvůdce.

4. Sám doma

Kdo na Vánoce nekouká na Kevina McCallistera, jako by nebyl! Film z roku 1990 baví všechny generace – od dětí až po babičku s dědou. „Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého,“ tak začíná vánoční komedie o zapomenutém synkovi a dvou nešikovných lupičích. Malého Kevina zapomene rodina na Vánoce doma, což se mu z počátku zdá jako nejlepší zážitek, ovšem nakonec zjistí, že se mu po rodině stýská a není lepší dárek, než být na Vánoce pohromadě.

5. Pelíšky

Nakonec tu máme i něco českého. Troufám si říci jedno z nejlepších děl naší národní tvorby. Výborné herecké obsazení v podobě Miloslava Donutila, Simony Stašové, Bolka Polívky či Evy Holubové. Příběh se odehrává v 60. letech minulého století a s vtipem i nadsázkou zobrazuje tenkrát ne moc pěknou dobu. Co na to říci? Snad jen: „Proletáři všech zemí, vyližte si prdel.“

A na jaký film koukáte o svátcích nejraději vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *