Zdraví v láhvi: Zázvorový sirup Manufaktura

Počasí venku přímo neustále nahrává různým bacilům, chřipkám a rýmám. Není nic lepšího, než se proti tomu obrnit pevným zdravím a prevencí. Takový malý zázračný všelék pro vás může být třeba zázvor.

V tomto období vám nejvíce prospěje teplý zázvorový čaj. Pokud se vám však nechce zabývat se domácí výrobou čaje či sirupu, jelikož je to pracnější, náročná záležitost a zašpiníte si při tom celou kuchyň. Mám pro vás skvělý tip na zázvorový sirup z Manufaktury.

Zázvorový sirup pro Manufakturu vyrábí firma Kitl z Jizerských hor. Vyrábí se za studena z čerstvého peruánského zázvoru v BIO kvalitě. Zahušťován je pouze cukrem, díky tomu má výbornou chuť, která neztrácí své zdraví prospěšné látky.

3-tipy-na-rucne-delane-vanocni-dekorace
(Zdroj: manufaktura.cz)

Nápoje ze zázvorového sirupu

Chladné zimní počasí doslova nabádá se schoulit doma pod dekou a zahřát se nějakým horkým nápojem. Zkuste tedy zázvorový sirup od Manufaktury naředěný v poměru 1:8 horkou vodu. Horký nápoj po té ještě doplňte kolečkem citronu nebo pomeranče a přijdete skořici.

V létě vám naopak přijde vhod chutná vychlazená limonáda. Na půl litr kvalitní domácí limonády vám postačí jeden panák zázvorového sirupu. Do většího džbánu ještě přidejte ledovou tříšť, „zmuchlanou“ mátu a plátky citrónu. Po té zalijte studenou neperlivou nebo perlivou vodou. Perlivá voda navíc zvýrazní chuť limonády a všech ingrediencí.

Účinky zázvoru

Zázvor jako takový pomáhá zmírnit obtíže při chřipce a rýmě. Snižuje cestovní nevolnost a napomáhá k lepšímu trávení. Zmírňuje bolesti hlavy, pomáhá relaxovat a uklidňuje. Je prevencí proti stresu.

Vlastní zkušenost

Já osobně jsem si zázvorový sirup z Manufaktury zamilovala. Má výraznou chuť zázvoru, ale zároveň je i sladký, takže  je opravdu chutný, ať si ho připravíte na jakýkoli způsob. Když jsem se necítila dobře, bolelo mě v krku a snažila jsem se dopovat různými léky, tak nakonec to byl horký zázvorový sirup, co mě postavil na nohy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *