Zvolte parfém pro váš byt: Průvodce bytovými vůněmi

Žádná z nás by určitě nechtěla trávit čas v místnosti, kde to příliš nevoní. Příjemná vůně neodmyslitelně patří k uklizenému a čistému prostředí. Každý domov má navíc svoji charakteristickou vůni podle toho, jaká jídla vaříme, jaké používáme čistící prostředky nebo zda máme nějakou rostlinu, co nám čistí vzduch.

Vůni bytu vám pomohou ozvláštnit různé bytové parfémy, osvěžovače vzduchu, difuzéry, aroma lampy a tak dál. Jak vybrat tu správnou bytovou vůni vám poradí Magazín 2K.

Jak zvolit vhodnou formu vůně do bytu?

Způsobů, jak si provonět interiér je opravdu nespočet. Můžete zkusit ty nejosvědčenější jako jsou vonné svíčky, které vám navíc vytvoří tlumené světlo a navodí příjemnou atmosféru. Hodí se tedy do ložnice či koupelny. Svíčky navíc mají výbornou vlastnost pohlcovat zápachy, takže je můžete využít i v kuchyni při vaření.

Bytové parfémy a rozprašovače jsou vhodné chceme-li rychle vykouzlit příjemnou vůni a pohltit pachy. Některé se mohou stříkat i na textilie, proto jsou dobré proti pachům od zvířat, cigaret nebo vaření.
(Zdroj: pinterest.com)
Na dlouhodobější řešení jsou nejlepší vonné difuzéry přenášející vůni pomocí tyčinek do prostoru bytu i několik týdnů. Intenzitu vůně při tom lze regulovat podle množství tyčinek.
Provonět si můžete i svůj šatník s použitím vonných sáčků, kartami k zavěšení nebo vonnými papírky, které vložíte mezi prádlo. Skvělým řešením jsou také vůně do elektrické zásuvky, které vydrží vonět přibližně měsíc. Já osobně si náš byt bez automatické vůně v zásuvce už neumím představit.

Na co si dát pozor

K provonění interiéru můžete použít také přírodní esence, které dle své vůně mohou ovlivnit vaši psychiku, pomoci od bolestí hlavy, uvolnit od stresu nebo ničit mikroby. Některé dokonce blahodárně působí při usínání či jako afrodiziakum.U přírodních produktů však počítejte s vyšší cenou a dejte si pozor na složení. Nekupujte výrobky s obsahující styren, formaldehyd, benzen, toluen, nebo xylen. Jedná se o karcinogenní látky zdraví škodlivé.
Katalytická lampa z aromadoma.cz

Příznivé účinky bytových vůní

Někdy nestačí jen překrýt pach vůní, ale je potřeba ještě také pročistit vzduch od bakterií a nečistot. K tomu poslouží katalytická lampa, která pomocí katalytické oxidace vzduch pročistí, a pokud použijete nějaké aroma, tak ho i příjemně provoní.

Na naši psychiku a zdraví pak velmi dobře působí esenciální oleje, které do bytu rozptýlíte pomocí aromalamp, elektrických difuzérů nebo pouhým odpařováním z keramických destiček nebo kamenů.

Tip na vánoční vůně

Vánoce jsou za rohem, a tak není nic lepšího, než si byt provonět vůněmi navozující tu správnou vánoční atmosféru. Vytvořte si domácí potpourri, což je směs sušených plodů, bylin či kousků ovoce vložené do misky, nádoby nebo krabičky.

(Zdroj: pinterest.com)
Zimní potpourri vytvoříte pomocí šišek, sušených citrusů (pomeranč a citrón), ořechy, svitky skořice a hvězdičky bandyánu. Pro aroma můžete na sušiny ještě nakapat aroma olejíček. Nejlépe se hodí pomeranč, vanilka, skořice nebo hotové směsi vánočních vůní. Vytvoříte tak hodně muziky za málo peněz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *